Domů » Bleskovky » Black Shark Helo: pokračovatel herního smartphonu dostal 10 GB RAM a AMOLED displej

Black Shark Helo: pokračovatel herního smartphonu dostal 10 GB RAM a AMOLED displej

Společnost Black Shark, která v dubnu letošního roku představila stejnojmenný herní smartphone, včera představila jeho následovníka. Novinka přináší několik zajímavých vylepšení, avšak zachovává si velmi konkurenceschopnou cenu.

Black Shark Helo dostal nová záda a displej

Black Shark Helo vypadá na první pohled usedleji, členění zad je střídmější, přesto je z nich jasně patrné zaměření telefonu. Uprostřed zad se nachází logo zelenkavé písmeno S, jeho barvu lze díky RGB LED podsvícení měnit dle libosti, stejnou barevnou show umí rozjet i bočnice telefonu.

Čelo telefonu vyplňuje 6,01″ displej, LCD panel z první generace nahradil AMOLED. Pracuje s rozlišením Full HD+ a podporuje obsah v HDR10. Obnovovací frekvence panelu je 60 Hz, díky dedikovanému čipu od Pixelworks umí telefon převádět v reálném čase SDR obsah do HDR.

Nad i pod displejem se nachází přijatelně široké rámečky, které výrobce využil k umístění stereoreproduktorů, v horním se navíc nachází 20Mpx selfie kamerka se světelností f/2.2. Hlavní fotoaparát na zádech je duální a disponuje rozlišením 12 (f/1.75)+ 20 Mpx.

Až 10 GB RAM

O pohon telefonu se stará čipset Qualcomm Snapdragon 845, jehož chlazení zajišťuje komora s párou. K dispozici budou celkem tři paměťové verze – buď 6 nebo 8 GB RAM a 128GB paměti, případně vrcholový model s 10 GB RAM a 256GB úložištěm. O možnosti rozšíření úložiště paměťovou kartou se výrobce nezmiňuje. Akumulátor v těle zařízení se pyšní kapacitou 4 000 mAh, dobíjí se USB-C konektorem s podporou rychlého nabíjení. 3,5mm jack na sluchátka bohužel přítomen není.

Herní speciality přímo v systému

Black Shark Helo běží na operačním systému Android 8.1 a prostředí MIUI 10 od společnosti Xiaomi, která má telefony Black Shark částečně na svědomí. Prostředí je doplněno o několik aplikací přímo pro hráče, například Gamer Studio, které umožňuje měnit nastavení CPU, displeje, sítě, apod. Lze vytvořit (a také sdílet) jedinečné profily pro různé hry. Přímo na těle telefonu se navíc nachází speciální hardwarové tlačítko aktivující herní mód.

Jako příslušenství bude Black Shark přibalovat gamepad, který půjde připnout na levnou či pravou stranu telefonu, popř. na obě dvě najednou. Oba gamepady naráz však bude mít v balení pouze nejvybavenější verze s 10 GB RAM.

Cena a dostupnost

Black Shark Helo půjde do prodeje prozatím v Číně, a to již 10. listopadu. Cena je stanovena na 3 199 CNY za kombinaci 6 + 128 GB, popř. 3 499 CNY za variantu 8 + 128 GB. Cena a dostupnost varianty s 10 GB RAM a 256GB pamětí zatím nebyla oznámena, stejně tak nevíme, jak to bude s globální dostupností představené novinky; stránky http://global.blackshark.com stále mlčí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).