Black Shark oficiálně: kapalinou chlazený Snapdragon 845, 8 GB RAM a připojitelný gamepad

Společnost Black Shark, za jejíž podporou stojí čínské Xiaomi, představila svůj vůbec první smartphone. Na místo oťukávání trhu se zařízením střední třídy přichází rovnou s nabušeným vlajkovým modelem, který však není určen manažerům, ale hráčům mobilních her. Razer Phone získal důstojnou konkurenci.

Pořádný herní macek

Black Shark se nijak nechlubí tím, že v něm má prsty Xiaomi, vystupuje pod svou vlastní značkou i logem, které tvoří svítící jedovatě zelené písmeno S. To je umístěné uprostřed zad, která se rozhodně nechlubí umírněným designem – střídají se na nich černé lesklé části s pogumovaným šedým plastem, který má zabránit vyklouzávání zařízení z ruky. Rozměry telefonu jsou 161,6 × 75,4 × 9,25 mm a hmotnost 190 gramů, nejedná se tak rozhodně o žádného drobečka.

Přes čelní stranu telefonu je rozprostřen 5,99″ OLED displej s poměrem stran 18:9 a FullHD+ rozlišením, který dokáže pokrýt až 97% gamutu DCI-P3 při maximálním jasu 550 nitů. Obnovovací frekvenci výrobce nezmiňuje, takže předpokládáme, že na 120 Hz, kterými se pyšní Razer Phone, novinka nestačí. Telefon nemá nijak extrémně tenké rámečky, což by bylo v této kategorii spíše nežádoucí, zařízení by nebylo při hraní za co uchopit. Pod displejem je umístěna čtečka otisků prstů, nad ním pak klasická sestava senzorů a reproduktoru doprovozená čelním fotoaparátem s rozlišením 20 Mpx a světelností f/1.75.

Hlavní fotoaparát na zádech je duální, tvoří jej hlavní 12Mpx snímač s velikostí pixelu 1.25 µm překrytý optikou se clonovým číslem f/1.75, sekundární kamerka má stejnou světelnost objektivu a rozlišení 20 Mpx. Výrobce také slibuje kvalitní audio zážitek, pro záznam má sloužit specializovaný mikrofon, k poslechu pak máme dostat prostorový Hi-Fi zvuk. Klasická analogová sluchátka však k telefonu kvůli absenci 3,5mm jacku nepřipojíte.

Pořádně chlazený Snapdragon 845

Nyní už se pojďme ponořit do útrob telefonu. V nich tepe čipset Qualcomm Snapdragon 845, který je opatřen vícestupňovým systémem chlazení pro rychlejší rozptyl tepla. Tento systém je postaven na čtyřech komponentách – tepelném modulu, kapalinovém chlazení, chladičem a několika vrstvách grafitu, které mají dohromady snižovat teplotu jádra čipsetu až o 8°C. Zařízení by se tak nemělo zpomalovat ani při dlouhodobé zátěži. Black Shark si v benchmarku AnTuTu vysloužil skvělé hodnocení 279 464 bodů.

Čipsetu je k ruce 6 nebo 8 GB operační paměti typu LPDDR4X, vnitřní uložiště pak bude nabízeno v kapacitách 64 a 128 GB. Slot na paměťovou kartu přítomen není, za to jsou zde dva sloty na SIM. Konektivitu tvoří LTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 a USB-C. Akumulátor má kapacitu 4 000 mAh, k jeho dobíjení je možné využít funkce Quick Charge 3.0. Operačním systémem telefonu je Android 8.1 Oreo.

Gamepad do kapsy

Čím se ještě Black Shark od konvenčních vlajkových lodí kromě designu a speciálního systému chlazení liší? Na těle zařízení se nachází speciální hardwarové tlačítko SHARK One, které spouští herní hub Shark Space. Kromě toho je možné k telefonu připojit speciální příslušenství Black Shark Dock, které telefonu přidá analogový klobouček a několik dalších hardwarových tlačítek pro hraní.

Gamepad se připojuje prostřednictvím Bluetooth a údajně jej bude možné použít u jakéhokoliv jiného smartphonu.

Cena a dostupnost

Black Shark půjde v Číně do prodeje v černé a šedé barvě 20. dubna. Varianta s 6 GB RAM a 64GB úložištěm přijde na 2 999 CNY (asi 9 800 korun bez DPH), verze s 8 GB RAM a 128GB úložištěm bude stát 3 499 CNY (asi 11 500 korun bez DPH). Za přídavný gamepad si zájemci připlatí 179 CNY (asi 600 korun bez DPH). Zda bude telefon dostupný na našem trhu, zatím není jasné.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku