Cena:

Bill Gates pomáhá v době koronaviru. Přesto je hlavním cílem konspiračních teorií

Bill Gates se stal jedním z hlavních cílů dezinformací spojených s koronavirem. Podle společnosti Zignal Labs, zabývající se analýzou mediálních zdrojů, byly konspirační teorie dávající do souvislosti zakladatele Microsoftu a filantropa s nákazou zmíněny v období únor – duben v televizi a na sociálních médiích 1,2milionkrát, což je o 33 % častěji než druhá nejpopulárnější teorie o koronaviru, která jej spojuje s 5G sítí.

Bill Gates
Bill Gates

Falešnými zprávami namířenými proti kdysi nejbohatšímu člověku na světě jsou nejvíce zaplaveny platformy YouTube, Facebook a Twitter. Deník The New York Times zjistil, že 16 tisíc příspěvků na Facebooku z letošního roku bylo „lajkováno“ a komentováno téměř 900tisíckrát. 10 nejpopulárnějších YouTube videí šířících dezinformace o Gatesovi a viru se v březnu a dubnu mohlo „pochlubit“ skoro pěti miliony zhlédnutí.

Cílem kvůli svému prorockému projevu

Konkrétně falešné zprávy Gatese obviňují např. z toho, že koronavirus sám vytvořil, aby profitoval z časem vyvinuté vakcíny proti němu, že je členem konspiračního hnutí majícího za cíl zredukovat globální populaci nebo že chce zavést globální sledovací systém.

Bill Gates před virovou epidemií varoval už před pěti lety. Nikdo jej ale nebral vážně

Gates v roce 2015 vystoupil s projevem, ve kterém varoval, že největší hrozbu pro lidstvo představuje nakažlivá choroba, nikoliv jaderná válka. Podle deníku The New York Times členové různých konspiračních skupin tvrdí, že předmětné video je důkazem Gatesova podlého plánu využít pandemii pro jeho osobní prospěch.

Autor článku
Martin Duchoslav