Domů » Bleskovky » Bill Gates pomáhá v době koronaviru. Přesto je hlavním cílem konspiračních teorií

Bill Gates pomáhá v době koronaviru. Přesto je hlavním cílem konspiračních teorií

Bill Gates se stal jedním z hlavních cílů dezinformací spojených s koronavirem. Podle společnosti Zignal Labs, zabývající se analýzou mediálních zdrojů, byly konspirační teorie dávající do souvislosti zakladatele Microsoftu a filantropa s nákazou zmíněny v období únor – duben v televizi a na sociálních médiích 1,2milionkrát, což je o 33 % častěji než druhá nejpopulárnější teorie o koronaviru, která jej spojuje s 5G sítí.

Bill Gates
Bill Gates

Falešnými zprávami namířenými proti kdysi nejbohatšímu člověku na světě jsou nejvíce zaplaveny platformy YouTube, Facebook a Twitter. Deník The New York Times zjistil, že 16 tisíc příspěvků na Facebooku z letošního roku bylo „lajkováno“ a komentováno téměř 900tisíckrát. 10 nejpopulárnějších YouTube videí šířících dezinformace o Gatesovi a viru se v březnu a dubnu mohlo „pochlubit“ skoro pěti miliony zhlédnutí.

Cílem kvůli svému prorockému projevu

Konkrétně falešné zprávy Gatese obviňují např. z toho, že koronavirus sám vytvořil, aby profitoval z časem vyvinuté vakcíny proti němu, že je členem konspiračního hnutí majícího za cíl zredukovat globální populaci nebo že chce zavést globální sledovací systém.

Bill Gates před virovou epidemií varoval už před pěti lety. Nikdo jej ale nebral vážně

Gates v roce 2015 vystoupil s projevem, ve kterém varoval, že největší hrozbu pro lidstvo představuje nakažlivá choroba, nikoliv jaderná válka. Podle deníku The New York Times členové různých konspiračních skupin tvrdí, že předmětné video je důkazem Gatesova podlého plánu využít pandemii pro jeho osobní prospěch.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

4 komentářů

  1. No teď jen aby náhodou neřekl třeba že večer se setmí a nebyl pak osočován z toho, že ukradl Slunce.

  2. Jasne. Takovy damage marketing. Ty bohulibe filatropni aktivity pro ovce si muze nechat. I zamerne vypoustene uplne blbosti,ktere maji prekryt skutecne vazne obvineni tohoto cloveka. Staci uz jenom ty podvody pres WHO. Nebo kauzy sterilizace desetitisíců žen v Africe vakcinami ktere nechala vyrobit nadace Gatesovych. Bill vyrobi problem aby vam od nej nasledne jakoby mohl pomoct. Zna vas lepe nez vy sami a lepe vi,co potrebujete. Na toto nikdo nemusi vyrabet konspirace. Jestli toto nekdo zere,tak mu blahopreji k darwinove cene.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).