TOPlist

Benefon připravuje trojici PocketPC s Windows Mobile 6 a GPS

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Finský společnost Benefon se již dříve zaměřovala na výrobu telefonů, v druhé polovině tohoto roku se však chystá vstoupit také na trh s Windows Mobile, kde jej budou reprezentovat hned tři modely, a jejich hardwarové parametry vypadají velice lákavě. Všechny telefony budou vybaveny GPS přijímačem, dotekovým QVGA displejem, Bluetooth a operačním systémem Windows Mobile 6.

TWIG Talisman je označení PocketPC, které nabídne dotekový 2.6″ QVGA displej, GPS čip SiRF Star III, tribandový GSM/GPRS/EDGE modul, 2Mpx fotoaparát a podporu bezdrátové technologie Bluetooth ve starší verzi 1.2. Svým designem by měl Talisman připomínat spíše klasický telefon, o čemž svědčí i vlastní numerická klávesnice na těle přístroje.

Druhé PocketPC od Benefonu se jmenuje TWIG Totem; tento model zaujme především podporou technologie UMTS/HSDPA, chybět nebude ani klasický GSM/EDGE modul. Dále nebude chybět GPS přijímač, Bluetooth 2.0 nebo 3Mpx fotoaparát.

Posledním PocketPC je TWIG Monolith, u kterého se zatím ví, že nabídne podporu bezdrátových technologií Wi-Fi a Bluetooth 1.2. Díky GPS se s ním v terénu rozhodně neztratíte, a zajímavé okamžiky můžete zachytit 2Mpx fotoaparátem.

Tyto informace pocházejí z tiskové zprávy společnosti Benefon, bohužel nejsou v současné době k dispozici žádné rendery, díky kterým bychom si o zařízeních mohli udělat lepší představu.

Zdroj: Msmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku