Domů » Bleskovky » Bartec Pixavi Impact X: Král odolných smartphonů, který odolá i slabší explozi

Bartec Pixavi Impact X: Král odolných smartphonů, který odolá i slabší explozi

Odolných smartphonů je na trhu jako šafránu a dvojnásob to platí pro ty, jež dokážou mimo vody vzdorovat také nárazům. Novinka s poněkud krkolomným názvem Bartec Pixavi Impact X nicméně odolá i velmi tvrdému zacházení. Certifikace IP68 znamená odolnost proti vodě i prachu a hliníková konstrukce současně bez problému přežije pád z výšky dvou metrů s nárazem o energii až dva jouly.

    
Speciálně pro Impact X bylo vyvinuto dva milimetry tlusté sklíčko Gorilla Glass a problém nečiní ani extrémní teploty – plně funkční je totiž od -20 °C do 45 °C a přežije v rozmezí -40 °C – 60 °C. Certifikace IECEx a ATEX Zone 1 dokládají odolnost proti mírnému výbuchu a také to, že zařízení je vhodné pro provoz v rizikových oblastech.

O použitém hardwaru se toho v tuto chvíli mnoho neví, přítomen je 4,6palcový IPS displej s podprůměrným WVGA rozlišením (480 x 800 px), baterie s kapacitou 3000 mAh a Android 4.2.2. Chybět nebude podpora sítí třetí generace včetně HSPA+, LTE se ovšem nekoná. Tak nějak si říkáme, kdy už někoho napadne udělat skutečně robustní a odolný smartphone alespoň s HD displejem?

Zajímavým prvkem je dvojice osmimegapixelových fotoaparátů na zádech zařízení. Jedna čočka je totiž otočena o 90 stupňů, díky čemuž je nahrávané video vždy orientováno na šířku. Vpředu pod trojicí kontextových tlačítek navíc nechybí hardwarová spoušť fotoaparátu. Cena by se měla pohybovat mezi 20 – 25 tisíci korunami a informace o dostupnosti pro tuto chvíli nejsou k dispozici.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Grimli (neregistrovaný)

    „Tak nějak si říkáme, kdy už někoho napadne udělat skutečně robustní a odolný smartphone alespoň s HD displejem?“

    Tak nejak si rikam, kdy uz konecne redaktorum dojde, ze nekteri lide nehoni pixely na displeji. Zvlaste ne ti, co si koupi tento telefon…

  2. Martin (neregistrovaný)

    Oni si zahrávají s Nokií 3310 …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).