Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Bartec Pixavi Impact X: Král odolných smartphonů, který odolá i slabší explozi

Bartec Pixavi Impact X: Král odolných smartphonů, který odolá i slabší explozi

Odolných smartphonů je na trhu jako šafránu a dvojnásob to platí pro ty, jež dokážou mimo vody vzdorovat také nárazům. Novinka s poněkud krkolomným názvem Bartec Pixavi Impact X nicméně odolá i velmi tvrdému zacházení. Certifikace IP68 znamená odolnost proti vodě i prachu a hliníková konstrukce současně bez problému přežije pád z výšky dvou metrů s nárazem o energii až dva jouly.

    
Speciálně pro Impact X bylo vyvinuto dva milimetry tlusté sklíčko Gorilla Glass a problém nečiní ani extrémní teploty – plně funkční je totiž od -20 °C do 45 °C a přežije v rozmezí -40 °C – 60 °C. Certifikace IECEx a ATEX Zone 1 dokládají odolnost proti mírnému výbuchu a také to, že zařízení je vhodné pro provoz v rizikových oblastech.

O použitém hardwaru se toho v tuto chvíli mnoho neví, přítomen je 4,6palcový IPS displej s podprůměrným WVGA rozlišením (480 x 800 px), baterie s kapacitou 3000 mAh a Android 4.2.2. Chybět nebude podpora sítí třetí generace včetně HSPA+, LTE se ovšem nekoná. Tak nějak si říkáme, kdy už někoho napadne udělat skutečně robustní a odolný smartphone alespoň s HD displejem?

Zajímavým prvkem je dvojice osmimegapixelových fotoaparátů na zádech zařízení. Jedna čočka je totiž otočena o 90 stupňů, díky čemuž je nahrávané video vždy orientováno na šířku. Vpředu pod trojicí kontextových tlačítek navíc nechybí hardwarová spoušť fotoaparátu. Cena by se měla pohybovat mezi 20 – 25 tisíci korunami a informace o dostupnosti pro tuto chvíli nejsou k dispozici.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

2 komentáře

  1. Grimli (neregistrovaný)

    „Tak nějak si říkáme, kdy už někoho napadne udělat skutečně robustní a odolný smartphone alespoň s HD displejem?“

    Tak nejak si rikam, kdy uz konecne redaktorum dojde, ze nekteri lide nehoni pixely na displeji. Zvlaste ne ti, co si koupi tento telefon…

  2. Martin (neregistrovaný)

    Oni si zahrávají s Nokií 3310 …

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel