Domů » Články » Bang & Olufsen uvedl na český trh televizi za půl milionu a soundbar Stage

Bang & Olufsen uvedl na český trh televizi za půl milionu a soundbar Stage

Společnost Bang & Olufsen před několika okamžiky na tiskové konferenci v Praze oznámila dostupnost unikátní designové televize Beovision Harmony na českém trhu. Nejde ale o žádnou novinku, tento model byl v zahraničí představen už na začátku dubna letošního roku. Druhým představeným produktem je první soundbar společnosti Bang & Olufsen s názvem Beosound Stage, který byl oficiálně představen v polovině září.

Televize Beovision Harmony

Už na první pohled je jasné, že v tomhle případě půjde o pořádnou designovku s kvalitním zvukem. Přední panel televize Beovision Harmony je vyroben ze dvou kusů, na kterých se využívá kombinace hliníku a dubového dřeva. Tyto díly se navíc v případě potřeby rozevírají do stran a obrazovka televize se naopak vysouvá do vhodné sledovací výšky.

Když je televize Beovision Harmony vypnutá, můžete její reklamy stále využívat k poslechu hudby. Tenká obrazovka v tomto případě sedí nízko při zemi, zčásti zakrytá dvěma panely s výkonnými reproduktory.

Složitě skládaný vzor je výrobcem navržen s ohledem na maximalizaci akustického výkonu tříkanálového plně aktivního zvukového centra s DSP. Samotný zobrazovací panel tvoří 77palcová 4K OLED obrazovka s podporou HDR.

Ze smartphonu do audio systému televize je možné pomocí technologií Apple Airplay 2, Chromecast, nebo Bluetooth streamovat hudbu. Beovision běží na operačním systému webOS 4.5 od společnosti LG a samozřejmě nabízí přístup k nejrůznějším aplikacím (YouTube, Netflix…).

Beosound Stage: soundbar pro náročné

Soundbar Beosound Stage byl navržen ve spolupráci se studiem NORM Architects. Dominantním prvkem designu je minimalistický rám, který bude dostupný v provedeních přírodní hliník, hliník s bronzovou úpravou nebo zakouřený dub (celý díl je vyrobený z jediného kovaného kusu bez viditelného předělu). Jen u verze ze zakouřeného dubu se vyskytují rybinové spoje, jež jsou běžné u tradičního skandinávského nábytku.

Do rámu jsou integrována senzorová tlačítka. Dvoumilimetrová mezera mezi rámem a textilním krytem vytváří iluzi, při které má pozorovatel pocit, že se reproduktor vznáší uvnitř rámu a vytváří zajímavý kontrast mezi bytelným vnějším povrchem a průhlednou textilií.

beosound stage
Soundbar Beosound Stage vypadá a hraje skvěle, ale také je pořádně drahý

Soundbar Beosound Stage se skládá z jedenácti reproduktorů; každý z nich se může pochlubit 50wattovým zesilovačem. To vše tvoří 3kanálovou plně aktivní DSP reprosoustavu, která by měla uspokojit i ty nejnáročnější posluchače.

Akustičtí inženýři společnosti Bang & Olufsen zvolili na míru vyráběné 4palcové měniče. Čtyři z nich jsou osazeny na pozici středového kanálu, kde díky velkému výkmitu mají podávat skvělé výsledky při reprodukci basů. Velmi dobře má být rovněž eliminováno zkreslení.

Střední frekvence centrálního kanálu mají na starosti dva 1,5″ reproduktory spolu s 1,9 cm velkým výškovým měničem. Pravá a levá strana soundbaru je vyhrazena pro produkci prostorového zvuku. Na každé straně se usídlil 1,5″ středový reproduktor doplněný výškovým měničem. Ty jsou navíc natočeny pod úhlem 45 stupňů, což jim dovoluje vytvořit efektní prostorový zvuk.

Cena a dostupnost

Jak už tomu u produktů dánské značky Bang & Olufsen bývá, za kvalitu a design se platí, a v tomhle případě to platí dvojnásob. Cena televize Beovision Harmony byla stanovena na 480 000 Kč. Za soundbar Beosound Stage si výrobce bude účtovat 39 000 Kč (verze Aluminium a Bronze Tone), případně 58 500 Kč u varianty Smoked Oak.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments