Autopilot Tesly se může prodražit! Takhle naboural luxusní tryskáč za 80 milionů

white coupe

Na sociální síti Reddit se před pár dny objevilo video z bezpečnostní kamery, která zachytila, jak tesla na letištní ploše kolidovala se zaparkovaným tryskovým letadlem. Elektromobil po nárazu tlačil letadlo ještě několik metrů před sebou.

Incident se prý odehrál na akci pořádané výrobcem letadel Cirrus na letišti Felts Field ve státě Washington. Poškozeným letadlem je soukromý tryskáč Cirrus Vision Jet o hodnotě přes 80 milionů korun, a to bez daně.

Someone just crashed into a Vision Jet!!! from flying

Tesla byla v době srážky v módu „Smart Summon“, který vozidlu umožňuje automatickou jízdu za svým majitelem například na parkovišti. V tomto režimu by vůz měl zvládnout objet veškeré překážky, což se očividně v tomto případě nepovedlo.

plane cirrus vision jet g2 1
Cirrus Vision Jet G2

Na evropském trhu je funkce „Smart Summon“ omezena na maximální vzdálenost jízdy 20 metrů a majitel se musí nacházet 6 metrů od vozidla. V USA můžete teslu přivolat i na vzdálenost 60 metrů, pokud je ve vašem dohledu.Tesla Model 3 unsplash charlie deetsNepřehlédněte

Autopilot Tesly zavinil smrtelnou nehodu, majitel elektromobilu čelí obvinění

Populární funkci automobilka představila v roce 2019 a od té doby se na internet dostala celá řada videí, která ukazují nedokonalé manévry vozu nebo jeho nesmyslné chování. Teslu zjevně čeká ještě hodně práce.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku