Domů » Bleskovky » Audiofilové zbystřete, LG G6 má dostat kvalitní Quad DAC převodník

Audiofilové zbystřete, LG G6 má dostat kvalitní Quad DAC převodník

Světový veletrh mobilní elektroniky MWC 2017 je za rohem, což znamená, že se již brzy dozvíme, jak bude nastávající vlajková loď od společnosti LG vypadat. Spekulací bylo okolo modelu G6 opravdu mnoho, a tak například víme, že bude „gé šestka“ z kovu (více informací), že dostane starší, ale stále velice výkonný, čipset Snapdragon 821 (více informací) a že výrobce vsadí na displej s poměrem stran 18:9 a miniaturní rámečky.

Novou informací nyní přispěl dodavatel součástek, podle kterého se LG chystá do nového telefonu nasadit výjimečně kvalitní Quad DAC (digitálně analogový) převodník. Ten má být údajně ještě lepší, než-li u modelu LG V20.

gsmarena_002

Jak název napovídá, uvnitř převodníku bude čtveřice čipů, která se postará o redukci statického šumu až o 50 %. Nový 32bitový DAC převodník má být také schopen zvlášť ovládat levý a pravý kanál pro lepší a vyváženější zvukový zážitek. Navíc prý došlo k zredukování ztrát informací a celkové deformaci na pouhé 0,0002 %.

Všechno to zní poměrně zajímavě a v případě, že budou informace pravdivé, na své si zcela jistě přijdou milovníci kvalitní hudby a audiofilové. Kromě již zmíněného se na internet dostala fotografie předního panelu telefonu, která dosavadní spekulace potvrzuje. Zajímavá je však barva – jde o první fotografii, na které je vlajková loď vyobrazena ve světle stříbrné až bílé barvě.

20170212-211019-345

LG G6 by měl být oficiálně odhalen 26. února a na americký trh zavítá o něco později – pravděpodobně 7. dubna.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

2 komentářů

  1. a nakonec by to mohli korunovat absencí 3.5mm jacku :D

  2. Retaz je tak silna ako je silny jej najslabsi clanok. Naco mi je kvalitny DAC prevodnik, ked sluchatkovy zosilnovac v mobile stoji za pendrek ? Dalsi omrd na ludi. A pocuvat kvalitnu muziku zo vstavanych menicov ??? Audiofili krutia hlavami a deti sa raduju aku hifi masinu budu mat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).