Domů » Bleskovky » Snapdragon 835 se u LG G6 konat nebude. Společnost by musela čekat do léta

Snapdragon 835 se u LG G6 konat nebude. Společnost by musela čekat do léta

O čipsetu, který by měl být srdcem nového LG G6, se v poslední době hodně diskutuje, nejvíce jsou zmiňovány procesory Qualcomm Snapdragon 835 a 821. Podle vyjádření serveru SemiAccurate se prvního jmenovaného rozhodně nedočkáme, a to z jednoho prostého důvodu – LG by na nový vlajkový čip muselo čekat minimálně do léta.

lg-g6-teaser

Největším problémem je v tomto případě Samsung, jenž Snapdragon 835 vyrábí a veškeré dodávky si „ukradl“ pro chystané smartphony Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus. Ty mají být představeny až v březnu a prodávány ještě později, LG G6 si však svůj kousek pozornosti utrhne ještě na letošním Mobile World Congressu. Výroba nového Snapdragonu 835 se také neuskuteční ze dne na den, zvláště proto, že přichází s novým výrobním procesem, celá situace se tak velmi prodlužuje. Pokud by tedy chtělo LG nového čipu využít, pak by se představení nové vlajkové lodě muselo posunout o několik měsíců.

Koneckonců, i Snapdragon 821 je velmi výkonným procesorem a zatím ještě není tolik zařízení, která by jej využívala. Rozdíl ve výkonu bude mezi modely 821 a 835 spíše zanedbatelný a pro běžného uživatele nerozeznatelný.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

6 komentářů

  1. Já mám LG V10 s 808 a nikdy jsem neměl rychlejší mobil, takže se neobávám, že s 821 bude pomalý.

  2. LG to muže vyřešit jednoduše, nyní G6 s S821 a nižší cena, a pak G6 s S835 a o něco málo vyšší cenu, takhle to udělal Asus a Oneplus.

  3. Spíš si myslím že LG nechá Snapdragon 835 pro model LG V30 :)

  4. Tohle není dobré. Po průšvihu s SD810 další s nedostupností 835. Z QC se stává nespolehlivý partner… K tomu ta kritika Google. No uvidíme, co nám přinese budoucnost.

  5. Snapdragon 821 dostatočne výkonný je, ale 835 je efektívnejší, zaberá menej miesta o 35% a o 25% menej energie berie ako predchodcovia, takisto má vylepšené rýchlonabíjanie, do 20% rýchlejšie a do 30% efektívnejšie, za 5 minút nabíjania by malo vydržať na 5 hodín používania, 15 min. nabíjania by malo nabiť batériu do 50%. Podporuje bluetooth v5. LTE do 1Gbps miesto 600mbps. Podpora fotoapáratov do 32mpx miesto 28mpx. Podpora codecu VP9. Plná podpora pre 4K60 video, 10bit farby, HDR10, PCM do 384Khz/32bit a ďalšie. LG bude musieť zabojovať cenou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).