Asus ZenBook S13: 97 % přední strany patří displeji

Asus na veletrh CES nepřivezl pouze svůj herní ROG Mothership, ale i další zajímavé počítače. Jedním z nich je i prémiový ZenBook S13, který se pyšní titulem notebook s nejtenčími rámečky okolo displeje. Je za tím ale drobný fígl.

97% přední strany patří displeji

Asus ZenBook S13 má 13,9″ displej s rozlišením Full HD, okolní rámečky mají tloušťku 2,5 mm, což znamená, že displeji patří neuvěřitelných 97 procent čelní plochy. Ovšem pouze té viditelné plochy; pod displejem se nachází poměrně široká brada, avšak díky tomu, že se klávesnice při otevření přizvedne, není spodní část s bradou vidět. Sekundární výhodou tohoto řešení je také pohodlnější psaní. V zavřeném stavu má notebook tloušťku 12,9 mm, i přes tyto hodnoty však zařízení splňuje certifikaci MIL-STD 810G, takže by měl vydržet i nějaké to horší zacházení.

Uvnitř notebooku tepe osmá generace procesorů Intel Core i5 a i7, a to ve spolupráci s až 16 GB RAM. Vnitřní SSD úložiště může dosahovat kapacity až 1 TB. Místo se našlo i na dedikovanou grafickou kartu GeForce MX150. Na klávesnicové základně se zvěnčí nachází dva porty USB-C, jeden port USB-A a čtečka paměťových karet microSD. Do touchpadu je navíc integrována čtečka otisků prstů s podporou funkce Windows Hello. 50WHr baterie má udržet notebook při životě až 15 hodin.

blank

Asus ZenBook S13 dorazí na trh v barvě Utopia Blue později v tomto čtvrtletí, ceny zatím oznámeny nebyly.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku