Domů » Bleskovky » Asus ZenBook S: lehký, tenký, a přitom výkonný notebook na cesty

Asus ZenBook S: lehký, tenký, a přitom výkonný notebook na cesty

Sháníte nový notebook, se kterým bude radost cestovat? Tak to by vás mohl zaujmout nový ZenBook S. Je tenčí než MacBook, lehčí než Dell XPS a přitom má výkonu na rozdávání.

ASUS ZenBook S - Angled for Creative Power | ASUS

Originální konstrukce

ZenBook S přichází s netradiční konstrukcí, která umožňuje po otevření víka naklonění klávesnice pro pohodlnější psaní. Asus toto nové pojetí kloubu pojmenoval ErgoLift Hinge, úhel naklonění činí 5,5°. Díky vzniklému prostoru pod klávesnicí je také lépe vyřešen odvod tepla, který navíc umocňují nové ventilátory se 71 lopatkami. Potěší také pogumované tělo splňující odolnost MIL-STD 810G.

Notebook má 13,3″ displej, díky tenkým rámečkům se podařilo udržet půdorysné rozměry na 311 × 213 mm, tloušťka v zavřeném stavu pak činí 12,9 mm. Zařízení váží 1,05 kg, což je velmi dobrý hodnota, byť Acer nedávno dokázal pod 1 kg „stlačit“ 15,6 palcový notebook.

Acer dokázal nemožné: Swift 5 má 15,6″ displej a neváží ani kilo

Displej nového Asusu může mít buď 4K rozlišení a dotykovou vrstvu, nebo FullHD rozlišení bez dotyku.

Velký výkon i výdrž

Asus ZenBook S pohání osmá generace „účkových“ procesorů od Intelu, na výběr bude Core i5 nebo i7. Paměťovým maximem je 16 GB RAM a 1TB SSD. Bezdrátovou konektivitu zajištují Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, kabelem připojíte cokoliv, co má na konci USB-C (2 × Thunderbolt 3, 1 × USB 3.1). Nechybí ani 3,5mm jack na sluchátka. Akumulátor s kapacitou 50WHr má notebook udržet při práci až 13,5 hodiny.

Cena a dostupnost

Asus ZenBook S půjde do prodeje už příští týden, a to v barvách Burgundy Red a Deep Dive Blue. Cena bude startovat na 1 199 USD (asi 26 400 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Pane, já jsem již důchodce a zajímala by mne taky cena, nebo to už se při prodeji a nabídce nedělá ??

  2. kdyby sel displej sindat jako tablet a nemel dole ramecek tak je super a jdu do nej ale bez toho opet na prd

    • Takhle, psát u notebooku, že to není 2in1 je….zbytečné. Ne, není to 2in1, je to notebook. Osobní vůz prostě také není autobus:)
      Nicméně pravdou je, že konstrukce notebooku jako má Dell (protočení displeje v rámu-režim tabletu) by už mohl být standard u notebooků coby evoluční krok…. Škoda.

  3. Paměťovým maximem je 16 GB RAM a 1GB SSD. Opravte si to

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).