Domů » Bleskovky » Acer dokázal nemožné: Swift 5 má 15,6″ displej a neváží ani kilo

Acer dokázal nemožné: Swift 5 má 15,6″ displej a neváží ani kilo

Společnost Acer dnes představila několik nových počítačů, nás nejvíce zaujal nový Swift 5. Jedná se o notebook klasické konstrukce se standardním 15,6″ displejem, Aceru se však podařil neskutečný kousek – stlačil hmotnost tohoto zařízení pod 1 kilogram.

Přesnou hmotnost zatím neznáme, ale i kdyby to bylo 0,999 kg, pořád by se jednalo o neskutečnou hodnotu. Swift 5 může za svoji hmotnost děkovat pokročilým materiálům, šasi je vyrobeno ze slitin hořčíku a lithia, opěrka rukou z hořčíku a hliníku. Notebook je navíc na patnáctipalcový notebook nejen lehký, ale i příjemně malý – má totiž velmi tenké rámečky okolo displeje, takže ten zabírá 87,6 procent víka. IPS panel má rozlišení Full HD a je dotykový. Naproti displeji se nachází klávesnice s LED podsvícením, pod ní pak najdeme veškerý výpočetní hardware.

Vysoký výkon i výdrž

Ten také nemá být žádné ořezávátko, osazena byla osmá generace procesorů Intel Core, až 16 GB RAM a až 1TB SSD úložiště. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje dvoukanálová gigabitová Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth, nezvykle štědrá je i portová výbava – najdeme zde jedno USB-C (USB 3.1, podpora Power Delivery a výstupu na monitor), dvě USB-A, HDMI a čtečku SD karet. Nechybí ani čtečka otisků prstů využívající funkci Windows Hello. Baterie má notebook udržet při životě jeden pracovní den.

Acer Swift 5 je skutečně povedený stroj, bohužel zatím není známá ani jeho cena, ani datum uvedení na trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Redakce: „šasi je vyrobeno ze slitin hořčíku a lithia, respektive hořčíku a hliníku.“ Tak ze slitiny jakých dvou kovů je tedy šasi? Slovo „respektive“ neznamená „nebo“ a lithium je úplně jiný kov, než hliník.

  • respektive=pripadne

  • respektive = přesněji řečeno. Ale většina to používá špatně přesně jako ty.

  • neviem ako cestina, ale ja to mam so synonimickeho slovnika

  • famakate: a vybral jsi si jedno synonimum z tech 4, ktere to slovo ma … konkretne to jsou ‚přesněji řečeno, vlastně, popřípadě, lépe řečeno‘

  • vybral som prave ten jeden vyznam, aby som vyvratil shepiiho tvrdenie, ze ta veta tak nedava zmysel.

  • Pro udržení nízké hmotnosti byla pro šasi použita slitina hořčíku a lithia, pouze oblast opěrky dlaně je z pevnější slitiny hořčíku a hliníku…

 2. Konečně teochuc inovace. Výrobci se diví že se neprodávají notebooky a tablety, ale díky nulovému pokroku k tomu prostě uživatelé nemají důvod. Pet let staré zařízení v pohodě každému funguje a měnit za nové nemá smysl.

  Tablet s Windows a řádově 13 palci a vahou do 400 – 500 g bych koupil hned. Tento Acer pokud bude i s i3 do 15.000 klidně také.

 3. Zatím mělo LG GRAM 15,6″ s 1,09kg.

 4. Stačí se zamyslet nad tím pro koho je tenhle notebook určený. Cílovka jsou lidé co potřebují flexibilitu, výdrž a potrpí si i na design. Určitě to není Pepa co na tom bude celý den pařit a křičet, že se to přehřívá. Navíc v této cenové kategorii Acer rozhodně nevyrábí „sračky“ co by se rozesral jen ho člověk vezme do ruky. Dnes už se notebooky berou jako spotřební zboží, které prostě není problém co pár let měnit obzvláště u podobných modelů, které jsou cílené převážně do business třídy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).