TOPlist

Acer dokázal nemožné: Swift 5 má 15,6″ displej a neváží ani kilo

Společnost Acer dnes představila několik nových počítačů, nás nejvíce zaujal nový Swift 5. Jedná se o notebook klasické konstrukce se standardním 15,6″ displejem, Aceru se však podařil neskutečný kousek – stlačil hmotnost tohoto zařízení pod 1 kilogram.

Přesnou hmotnost zatím neznáme, ale i kdyby to bylo 0,999 kg, pořád by se jednalo o neskutečnou hodnotu. Swift 5 může za svoji hmotnost děkovat pokročilým materiálům, šasi je vyrobeno ze slitin hořčíku a lithia, opěrka rukou z hořčíku a hliníku. Notebook je navíc na patnáctipalcový notebook nejen lehký, ale i příjemně malý – má totiž velmi tenké rámečky okolo displeje, takže ten zabírá 87,6 procent víka. IPS panel má rozlišení Full HD a je dotykový. Naproti displeji se nachází klávesnice s LED podsvícením, pod ní pak najdeme veškerý výpočetní hardware.

Vysoký výkon i výdrž

Ten také nemá být žádné ořezávátko, osazena byla osmá generace procesorů Intel Core, až 16 GB RAM a až 1TB SSD úložiště. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje dvoukanálová gigabitová Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth, nezvykle štědrá je i portová výbava – najdeme zde jedno USB-C (USB 3.1, podpora Power Delivery a výstupu na monitor), dvě USB-A, HDMI a čtečku SD karet. Nechybí ani čtečka otisků prstů využívající funkci Windows Hello. Baterie má notebook udržet při životě jeden pracovní den.

Acer Swift 5 je skutečně povedený stroj, bohužel zatím není známá ani jeho cena, ani datum uvedení na trh.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku