Domů » Bleskovky » Asus zbrojí na MWC: Dočkat bychom se měli spousty zajímavých novinek

Asus zbrojí na MWC: Dočkat bychom se měli spousty zajímavých novinek

V poslední době není nouze o informace o tom, co který výrobce (ne)představí na blížícím se veletrhu MWC. Asus je v těchto případěch také poměrně často skloňován a vypadá to, že se skutečně máme na co těšit. Fakt, že podívaná to bude zajímavá, potvrzuje i pozvánka Asusu na veletrh. V první řadě se dočkáme nových tabletů s operačním systémem Windows 8 a možná i chytrých telefonů s Windows Phone 8.

Těšit se můžeme i na nástupce minulý rok představeného Asusu Transformer Pad Infinity a podle všeho bychom se také měli dočkat vylepšené nebo dokonce nové generace populárního zařízení Asus Padfone 2 (spekuluje se, že by se opět mohla objevit verze s přídavnou hardwarovou klávesnicí a Bluetooth telefonním stylusem, jako tomu bylo u původního Padfone). Není vyloučeno, že přítomen bude i sedmipalcový tablet Asus Fonepad s procesorem Intel Atom. Letošní rok v podání Asusu by tedy mohl být zajímavý a měli bychom se stát svědky představení hned několika zajímavých přístrojů. A čekání nebude dlouhé, jelikož do zahájení veletrhu je naplánováno na 25. února a naše redakce zde samozřejmě nebude chybět.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. Asus je mi sympatický, umí dělat kvalitní věci, umí být inovativní a nekur**** OS (že Samsungu a HTC především). Také podpora není špatná. Ale co vázne, je převedení představeného do prodávaného. Umí zaujmout a než to přijde na trh, tak to zapadne (min. z hlediska nabuzeného zájmu po představení).

 2. satai (neregistrovaný)

  Následník Infinity? Zatím jsem nezaslechl žádný rumor.

 3. Oslík (neregistrovaný)

  Koupil jsem synovi Asus VivoBook (levný notebook s designem téměř na úrovni ultrabooku – je jen kapku tlustší a nemá SSD, jinak by měl parametry ultrabooku – Windows 8 a dotykovým displejem) a jsme oba – já i syn – velmi spokojeni. Já mu ho v jednom kuse beru a na svých noteboocích pak marně šátrám prstem po nedotykovém displeji…

  Sice by možná ještě radši měl měl obyčejný androidí tablet, protože.. znáte to… hry a videa… Jenomže na androidím tabletu by si sotva zahrál Supreme Commander. Jistý si nejsem u Minecraftu nebo World of tanks. Ale určitě by si na něm nemohl připravovat prezentaci do dějepisu o Spartě. Tedy aspoň určitě ne v PowerPointu 2013. :-)

  Což je vlastně ten důvod, proč jsem mu nekoupil tablet, ale notebook, byť dotykový. Tablety jsou na zábavu, notebooky na práci (a zábavu).

  • Oslík (neregistrovaný)

   Mimochodem, kdokoliv tvrdí, že dotyková obrazovka na notebooku nemá smysl, ještě žádnou nezkusil. (Nemám na mysli zkoušení v obchodě, ale aspoň tak týden doma.) Je to prostě o dost lepší a přirozenější, než touchpad. Možná i než myš. Podotýkám, že Asus VivoBook má touchpad vynikající, lepší jsem zatím nezažil, je naprosto srovnatelný s MacBooky, ne-li lepší.

  • Oslík (neregistrovaný)

   Používám spíš lowendový Lenovo ThinkPad Edge a Sony Vaio vyšší střední třídy i když oba mají touchpady dost nad průměrem notebooků obecně, touchpad o dost levnějšího Asus VivoBooku je oba s přehledem strčí do kapsy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).