Domů » Bleskovky » Asus v pondělí představí tablet s Windows a Androidem (dualboot)

Asus v pondělí představí tablet s Windows a Androidem (dualboot)

Asus v pondělí 4. června na veletrhu Computex představí tablet, který v dualbootu nabídne hned dva operační systémy – Android 4.0 a Windows 8. Zřejmě půjde o další zařízení, které se zařadí do rodiny Transformer. Informace o hardwarových parametrech nejsou v tuto chvíli známy, ale naštěstí se je dozvíme už za několik málo dnů. Asus pouze zveřejnil krátký teaser, ve kterém na nové zařízení láká.

Zdá se, že se v Asusu nebojí zkoušet nové věci, dva operační systémy v jednom zařízení působí velmi zajímavě a jsem zvědavý, jaké libůstky si na nás tento výrobce ještě připraví. A jak jste na tom vy, ocenili byste tablet s Androidem a Windows v jednom, nebo dáte raději přednost klasickým řešením s jedním operačním systémem?

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. Jsem zvedav, jak vyresi sdileni dat mezi systemy, ale obavam se, ze to budou honit pres cloudy, coz bude lehce schizofrenni (data v zarizeni mam ale vlastne nemam). Jinak netbooku s Windows a Androidem (oboje ve spatne verzi….) je vcelku hodne, takze az tak neco noveho pod sluncem to neni. Mam za to, ze existovaly i modely Windows/Windows Mobile. No, prozatim to nikdy nefungovalo, tak uvidime.

  • Taky si myslím, že sdílení dat bude řešeno cloudově, ostatně v jednom z dalších trailerů to snad i Asus naznačoval. No, uvidíme… :)

  • Tak nepředpokládám , že by tato zařízení měla paměťová média čítající stovky GB, takže si vystačí s fat32 a k tomu umí přistupovat oba systémy bez problému

  • Nemyslím, že by byl kdokoli zvědavý na Windows, co umí max. 2GB soubory, to by byla sebevražda:-)

  • Martin (neregistrovaný)

   Fat32 = 4GB soubory. Fat16 mel 2GB

  • Martin: Pravda, pardon, nicméně myšlenka je stále stejná.

 2. Paradise (neregistrovaný)

  Zní to dobře, ale ty Windows prostě nebudou klasické jaké známe. Třeba nakonec bude pro ty Armové ještě méně použitelných aplikací, než pro Android.

 3. JaroB (neregistrovaný)

  Konečne som si hovoril….

  ale pokiaľ bude fakt možná synch iba cez cloud/a iné riešenie neviem/ tak smola…nemôžem si dovoliť posielať niekde do sveta citlivé údaje uložené v kalendári/outlooku/ iba ak na WUALA a tento cloud predpokladám nebude podporovaný..:(

 4. Ja toto vitam protoze se nechci vlacet s nb a tabletem a asus nabizi velmi dobre reseni. Jen bych to chtel videt v akci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).