Domů » Bleskovky » ASUS ROG Phone 5 si odbyl předčasnou premiéru na DxOMark. Známe jeho podobu

ASUS ROG Phone 5 si odbyl předčasnou premiéru na DxOMark. Známe jeho podobu

Slavnostní premiéra herního smartphonu ASUS ROG Phone 5 je naplánována až na 10. března, ovšem telefon se s předstihem dostal do audiotestu DxOMark. Kromě vysokého hodnocení za působivý zvuk byla odhalena i konečná podoba telefonu a některé hardwarové detaily.

ROG Phone 5: podobný design jako minule

Díky DxOMark již není tajemstvím samotná podoba telefonu, server totiž zveřejnil detailní render odhalující vzhled telefonu zepředu i zezadu. Oproti minulé generaci se žádné velké designové změny neodehrají, čelní stranu bude vyplňovat protáhlý displej bez výřezu (selfie kamerka se vejde do útlého horního rámečku), zadní stranu bude zdobit vodorovný pruh se třemi fotoaparáty. Ten hlavní má mít podle přítomného popisku rozlišení 64 megapixelů.

ASUS ROG Phone 5 1

Záda telefonu opět dávají jasně najevo, že se jedná o herní telefon; míchají se zde různé textury a křiklavá červená barva, která v logu ROG přechází gradientně do modré. K dispozici bude zřejmě více barevných variant tohoto telefonu, některé dokonce se sekundárním displejem na zádech.

Server DxOMark potvrdil přítomnost čipsetu Qualcomm Snapdragon 888, který je po zvukové stránce spárován ESS DAC převodníkem s technologií Dirac tuning. Zvuk pak mohou zprostředkovat interní stereo reproduktory nebo sluchátka připojitelná do 3,5mm konektoru. ROG Phone 5 si od DxOMark vysloužil hodnocení 79 bodů, díky čemuž se má jednat o nejlépe hrající smartphone současnosti. A to přesto, že ještě nebyl odhalen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. nevím, nevím...

    Samozřejmě, jak pro koho, ale třeba pro mě i celkem zásadní vavřín:) Ale to jde ruku v ruce s tím, jakého zaměření RoG Phone je, respektive, že jestli jsou některé mobily multimediálním zařízením už jen svými možnostmi, tak RoG jakoby byl takto konstruován cíleně v tom smyslu, že úroveň konzumace obsahu, danou možnostmi dnešní doby, nelimituje dílčími prvky výbavy, kdy jen ve vztahu k předpokladu svého používání, které bude asi přece jen – minimálně co do podílu aktivit – od klasických vlajek (byť že taky dokážou poskytnout plnohodnotný třeba právě herní zážitek) trochu odlišné, opravdu nenechává nic náhodě.
    Krásný kus hardwaru:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).