Domů » Články » Asus připravuje komunikátor s 800 MHz procesorem a VGA displejem

Asus připravuje komunikátor s 800 MHz procesorem a VGA displejem

-Asus připravuje komunikátor s 800 MHz procesorem a VGA displejemPři psaní titulky tohoto článku jsem si vzpomněl na svůj dřívější stolní počítač osazený procesorem se stejnou frekvencí, kterou nabídne i CPU chystaného komunikátoru Asus P565. Vývoj jde zkrátka velice rychle dopředu. Myšlenka, že vám v kapse u kalhot pracuje mobilní 800 MHz procesor, vypadala ještě nedávno jako naprosté sci-fi, nyní to ale vypadá, že se stane realitou, a to ještě tento rok. Asus jde do boje a rozhodně si od konkurenčního výrobce HTC nenechá nic líbit, odpovědí na poslední zařízení Touch série budou modely Galaxy7 (informovali jsme zde) a P565.

Asus P565 bude osazený nejvýkonnějším mobilním procesorem Marvel Tavor, který pracuje na 800 MHz, výkon tedy bude opravdu znatelný, jsem ale zvědavý, jak se tato frekvence projeví na výdrži. K dispozici bude standardních 256 MB paměti Flash ROM a 128 MB RAM, za dvojnásobné hodnoty bych se ale vůbec nezlobil. Operační systém Windows Mobile 6.1 Professional podle přídomku dává tušit, že Asus nabídne také dotykový displej (verze Professional je pro zařízení s dotykovým displejem a telefonním modulem, více o označeních zde). Ten bude disponovat jemným VGA rozlišením 480×640px, bohužel jen při úhlopříčce 2.8 palce. Bezdrátovou komunikaci zajistí moduly Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0.

-

Kromě třípásmového GSM modulu s podporou GPRS a EDGE třídy 10 nebude chybět ani podpora sítí třetí generace (UMTS/HSDPA s maximální rychlostí 3.6Mbps). V těle telefonu najdeme i navigační modul GPS (SiRF Star III, 20 kanálů), na cestách se s ním tedy rozhodně neztratíte. Pro fotografování využijete optiky 3 MPx fotoaparátu s autofocusem, na přední straně nebude chybět VGA kamerka pro videokomunikaci a focení autoportrétů. Celkové rozměry telefonu jsou 102×60.5×16 mm, hmotnost včetně akumulátoru je příjemných 120 gramů. Baterie nabídne kapacitu 1300 mAh. Pro rozšíření uživatelské paměti bude samozřejmě možné využít micro SDHC karet.

Model P565 bude rovněž obsahovat uživatelské prostředí Glide, které pochází z dílen Asusu a mělo by zjednodušit ovládání systému bez nutnosti vytahovat stylus. Pěkně se nám to rozčlenilo, HTC má své TouchFLO prostředí, E-TEN, respektive Acer, vsadil na SPB Mobile Shell a Asus má svůj Glide. Jediné, co zatím nevíme je, za jakou cenu se bude P565 prodávat, na trh by ale měl přijít už příští měsíc.

Zdroj: WMPowerUser.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. No ať se kluci snaží protlačit větší displeje, zdá se že mi umírá pda a potřebuju náhradu. Jediný trochu adkevátní je Touch HD, to by ovšem nesměl mít design pro metrosexuály.

  2. na čo tam je 800 MHz, ked je to celkovo šrot?
    ram nič moc, rom nič moc, displej nič moc, funkcie nič moc.
    Proste za si to budú kupovať iba tí čo sa nechajú nachytať na 800 MHz.

  3. nemyslím si, že má nejvýkonější procesor, už loni v létě představilo LG svoji mašinu KC1, která běhá na 806MHz

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).