TOPlist

Asus představil nové PocketPC P735 s UMTS

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Asus P735Společnost Asus dnes oficiálně představila své nové PocketPC s označením P735, které nabízí velice zajímavé hardwarové parametry. Je trochu škoda, že u něj po vzoru starší P525 nebyla zachována numerická klávesnice, ovšem co se funkčnosti týče, nemusí se P735 vůbec stydět. Svižný chod operačního systému Windows Mobile 5.0 bude zajišťovat procesor Marvel (Intel) Xscale 520Mhz. Přístroj dostal do vínku pěkných 256MB ROM a 64MB SD RAM. O zobrazování se bude starat dotykový QVGA displej (240x320px), který zobrazí 65k barevných odstínů.

Telefonní funkce jsou zastoupeny tribandovým GSM modulem (GPRS/EDGE) a především pak podporou UMTS (2100Mhz). Kvůli podpoře sítí třetí generace naleznete na těle telefonu druhou VGA kamerku, která bude sloužit právě pro videohovory. Klasický fotoaparát nabídne rozlišení 2Mpx. U nového Asusu nechybí ani podpora Wi-Fi nebo Bluetooth verze 2.0. Slot na paměťové karty bude typu miniSD.

1

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku