Domů » Články » Asus představil na CeBITu nový smartphone M530w s WM6, UMTS a QWERTY klávesnicí

Asus představil na CeBITu nový smartphone M530w s WM6, UMTS a QWERTY klávesnicí

-Vypadá to, že se na poli Windows Mobile objevuje další silný hráč – společnost Asus, která nás v poslední době zahltila několika novými modely (P535, P735), a nově také smartphone telefonem M530w. Ten nabídne výkonný procesor Intel Xscale taktovaný na 416Mhz, operační systém Windows Mobile 6 Standard, dále nebude chybět podpora technologie UMTS (bez HSDPA) a tribandový GSM modul (EDGE/GPRS). O zobrazování se postará QVGA displej s úhlopříčkou 2.4“, který je orientovaný do landscape režimu. Kromě klasických 64MB RAM nabídne nový Asus také pěkný 256MB ROM, paměť bude dále možné rozšířit pomocí paměťových karet typu miniSD.

-

Bezdrátovou konektivitu zajistí integrované moduly Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth 2.0. Na zadní straně nalezneme 2Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, na přední se schovává malá VGA kamerka pro videohovory. Další zajímavostí je integrovaná QWERTY klávesnice přímo na těle telefonu, která zajistí dostatečně rychlé psaní sms zpráv a e-mailů. Asus dokáže zaujmout i svou tloušťkou, která je pouhých 13.8mm. K dispozici by měly být dvě barevné varianty – černá a červená. Údaje o ceně a očekávaném uvedení na trh zatím nebyly zveřejněny.

-

-

-

Zdroje: PhoneDaily, Engadget.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).