Asus P565 oficiálně představen: Je libo 800 MHz procesor a VGA displej?

Asus P565 oficiálně představen: Je libo 800 MHz procesor a VGA displej?V polovině září tohoto roku se na internet dostaly první informace o novém komunikátoru společnosti Asus, který měl nabídnout poměrně zajímavé hardwarové parametry, především pak 800 MHz procesor. Výrobce nyní tento nový model s označením P565 oficiálně představil, pojďme si tedy jeho specifikaci shrnout  povědět si o něm více.

Stejně jako všechna dnešní Pocket PC, i Asus P565 dostal do vínku poslední verzi operačního systému Windows Mobile 6.1 Professional. Displej nabízí pouze úhlopříčku 2.8″ palce, disponuje však VGA rozlišením. Pokud se v čase přeneseme zhruba o rok nazpět, jistě si vzpomenete, že většina tehdejších komunikátorů disponovala jen QVGA displejem a uživatelé často volali po VGA rozlišením. Zařízení s VGA displejem se sice v poslední době objevilo mnoho, nicméně teď by to ještě chtělo začít používat o něco větší úhlopříčku, alespoň 3″ nebo 3,2″ palce. Zpět ale k P565, která bude dále vybavena 256 MB vnitřní paměti Flash ROM a 128 MB RAM a v případě potřeby budete moci paměť navýšit pomocí microSDHC karet, což je vzhledem k přítomnosti 16 GB verze karet na našem trhu velice dobrá zpráva.

-

Opravdu svižný procesor Marvell TavorP s frekvencí 800 MHz dozajista budí respekt a jistě nabídne výborný výkon. Na druhou stranu se ale trochu bojím toho, jak se taková frekvence promítne na celkové výdrži baterie, ale procesor by měl samozřejmě být schopný pracovat i v nižších frekvencích; na stránce výrobce procesoru ale zatím o procesoru TavorP nejsou žádné informace. Telefonovat budete moci jak v klasických GSM sítích, tak i v pásmech třetí generace (UMTS/HSDPA). Pro bezdrátové připojení na internet budete moci využít Wi-Fi modulu, pro komunikaci s dalšími zařízeními pak Bluetooth ve verzi 2.0. Asus nezapomněl ani na příznivce GPS navigace a model P565 vybavil citlivým čipem SiRF Star III. Pro videohovory bude k dispozici VGA kamerka na přední straně, pro fotografování a záznam videa pak 3 MPx optika s autofocusem, přisvětlovací dioda ale chybí. Baterie s kapacitou 1300 mAh (Li-Ion) slibuje okolo 250 hodin pohotovostního režimu a 4 hodiny hovoru (v sítích GSM). Hmotnost telefonu včetně baterie je 120 gramů, celkové rozměry jsou 102×60.5×16 mm, jedná se tedy o průměrně velké zařízení.

-

Asus bude lákat i na nové uživatelské prostředí Glide, od toho bych ale až tak velké zázraky nečekal, rozhodně nepůjde o tak propracované prostředí, jako je například TouchFLO 3D či SPB Mobile Shell. Informace o ceně a dostupnosti nejsou zatím k dispozici, ve světě ale výrobce určitě bude chtít stihnout vánoční trh, v České republice se s ním pravděpodobně setkáme až příští rok.

-

Zdroj: WMPowerUser

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

12 komentářů

 1. pfhawk (neregistrovaný)

  a nejake zpravy o Glaxy7 by nebyly?

 2. Matrix44 (neregistrovaný)

  mna sklamala RAM-ka a baterka

 3. Sir Andrew (neregistrovaný)

  Nevím k čemu je tak vysoký takt dobrý. Mě bohatě stačí 520MHz a oproti ménu předchozímu stroji s 416MHz jsem nepozoroval žádné zrychlení. Je to spíše jen vábnička. Předpokládám, že taktování bude možné až na 1GHz – to strčí do kapsy i Asus EEE Hodně mi tu chybí video-out. S redukcí na VGA/DVI a BT klávesnicí to může být nové směr používání PDA.

 4. Standa (neregistrovaný)

  Je to krása podívat se na vzhled, který umí být zaměřený na styl, a zároveň není tak odporný jako Diamond.
  K tomu CPU 800MHz – když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. Aneb když někdo neumí optimalizovat OS, musí se to řešit výkonem.
  Teoreticky by to mohlo být první pda, které umí plynule přehrát kvalitní video o stejném rozlišení jako je displej. Tedy v případě VGA a více.

 5. Kája (neregistrovaný)

  Sir Andrew: Mno, na 1GHz dokázal běžet i starý dell x51v (i když, díky různům okolnostem v nastavení, které toto umožnily, nedošlo ke zvýšení reálného výkonu, spíše opak), i když tam to bylo o něčem jiném Ten zároveň i přes kabel s redukcí umožňoval připojit TV a nevím, jakou kvalitu Standa myslel, ale dík grafickému čipu zvládal v divx slušný datový tok, aby se (z mého pohledu) kvalitně přehrálo slušné VGA video.
  Nicméně, tohle by mohl být velmi slušný stroj a rád se nechám překvapit.

 6. Standa (neregistrovaný)

  No Dell jo… to bylo jedno z mála neolhaných pda.

 7. Sir Andrew (neregistrovaný)

  Axim je sice legenda, ale bez GSM je třeba mě celkem na nic. Byla by hloupost tahat notebook, Axima a ještě mobil. S obyčejným mobilem se nespokojím -> tahal bych 2 PDA a noťas.

 8. elcrys (neregistrovaný)

  Řekl bych, že ten neznámý procesor TavorP bude zde:
  http://www.marvell.com/products/cellular/application/pxa320.jsp

 9. Kája (neregistrovaný)

  Sir Andrew: Jen jsem chtěl říci, že něco podobného, o čem píšeš, tu už bylo a takový Asus EEE to dneska vůbec neohrožuje:o) I když, to je jiná skupina Vlastně jsem chtěl říci, že ani tehdá giga a tv-out moc nezměnil (na druhou stranu, kdo měl tehdá della a kdo chtěl platit přes litr za kábl, který byl zpočátku mizerně dostupný).
  Ale byla by škoda předbíhat, než tu budou výsledky.

 10. Filippo (neregistrovaný)

  Expected Release-Date: January, 2009

 11. Pavelos (neregistrovaný)

  Doporučuju kouknout na tyhle dvě videa na téma HTC Touch Diamond vs. Asus P565 (píše se o nich na WMmania.cz).
  http://www.youtube.com/watch?v=lCI6JyfmuPU
  http://www.youtube.com/watch?v=UZHYimU-VHM
  Bohužel nejsou u přehrávanýho videa žádný parametry.

 12. ziminix (neregistrovaný)

  Na mobil.cz už je preview s funkčním kusem.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *