Asus P565 oficiálně představen: Je libo 800 MHz procesor a VGA displej?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Asus P565 oficiálně představen: Je libo 800 MHz procesor a VGA displej?V polovině září tohoto roku se na internet dostaly první informace o novém komunikátoru společnosti Asus, který měl nabídnout poměrně zajímavé hardwarové parametry, především pak 800 MHz procesor. Výrobce nyní tento nový model s označením P565 oficiálně představil, pojďme si tedy jeho specifikaci shrnout  povědět si o něm více.

Stejně jako všechna dnešní Pocket PC, i Asus P565 dostal do vínku poslední verzi operačního systému Windows Mobile 6.1 Professional. Displej nabízí pouze úhlopříčku 2.8″ palce, disponuje však VGA rozlišením. Pokud se v čase přeneseme zhruba o rok nazpět, jistě si vzpomenete, že většina tehdejších komunikátorů disponovala jen QVGA displejem a uživatelé často volali po VGA rozlišením. Zařízení s VGA displejem se sice v poslední době objevilo mnoho, nicméně teď by to ještě chtělo začít používat o něco větší úhlopříčku, alespoň 3″ nebo 3,2″ palce. Zpět ale k P565, která bude dále vybavena 256 MB vnitřní paměti Flash ROM a 128 MB RAM a v případě potřeby budete moci paměť navýšit pomocí microSDHC karet, což je vzhledem k přítomnosti 16 GB verze karet na našem trhu velice dobrá zpráva.

-

Opravdu svižný procesor Marvell TavorP s frekvencí 800 MHz dozajista budí respekt a jistě nabídne výborný výkon. Na druhou stranu se ale trochu bojím toho, jak se taková frekvence promítne na celkové výdrži baterie, ale procesor by měl samozřejmě být schopný pracovat i v nižších frekvencích; na stránce výrobce procesoru ale zatím o procesoru TavorP nejsou žádné informace. Telefonovat budete moci jak v klasických GSM sítích, tak i v pásmech třetí generace (UMTS/HSDPA). Pro bezdrátové připojení na internet budete moci využít Wi-Fi modulu, pro komunikaci s dalšími zařízeními pak Bluetooth ve verzi 2.0. Asus nezapomněl ani na příznivce GPS navigace a model P565 vybavil citlivým čipem SiRF Star III. Pro videohovory bude k dispozici VGA kamerka na přední straně, pro fotografování a záznam videa pak 3 MPx optika s autofocusem, přisvětlovací dioda ale chybí. Baterie s kapacitou 1300 mAh (Li-Ion) slibuje okolo 250 hodin pohotovostního režimu a 4 hodiny hovoru (v sítích GSM). Hmotnost telefonu včetně baterie je 120 gramů, celkové rozměry jsou 102×60.5×16 mm, jedná se tedy o průměrně velké zařízení.

-

Asus bude lákat i na nové uživatelské prostředí Glide, od toho bych ale až tak velké zázraky nečekal, rozhodně nepůjde o tak propracované prostředí, jako je například TouchFLO 3D či SPB Mobile Shell. Informace o ceně a dostupnosti nejsou zatím k dispozici, ve světě ale výrobce určitě bude chtít stihnout vánoční trh, v České republice se s ním pravděpodobně setkáme až příští rok.

-

Zdroj: WMPowerUser

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku