TOPlist

ASUS na MWC znovu představí netradiční Padfone s Androidem

Na konci května loňského roku představil ASUS netradiční koncept zařízení s názvem Padfone. Jedná se o telefon s poměrně výkonným hardwarem, který je možné vložit do speciálního docku a rázem se z něj stane plnohodnotný tablet. Po představení se zařízení pravidelně objevovalo na různých veletrzích, ale stále chyběly informace o uvedení na trh. To nasvědčuje tomu, že vývoj Padfonu zřejmě stále pokračuje a ASUS se s ním bude chtít blýsknout na letošním Mobile World Congressu, který začíná 27. února.

-

Podle starších informací bude telefon vybavený dual-core procesorem Snapdragon S4 (MSM8960), který pochází z dílen Qualcommu. Procesor je vyrobený 28nm technologií a nabídne zhruba o 60 % vyšší výkon než současný Qualcomm Scorpion. Výsledky z testu GLBenchmark prozrazují rozlišení 4,3″ displeje, které činí 960 x 540 pixelů. Rozlišení u tabletového doku zatím zůstává záhadou, ale odhadujeme, že by mohlo být 1280 x 800 pixelů, jako je tomu u konkurečních tabletů.

 
S demonstračním obsahem na displeji si zřejmě v ASUSu hlavu příliš nelámali; jak jinak si vysvětlit přítomnost Internet Exploreru v čase 1:36? :-)

Při výběru operačního systému padla volba na Android, a podle fotografií prototypu vystavovaného na veletrhu CES to vypadá, že se dočkáme rovnou „čtyřkové verze“ Ice Cream Sandwich.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku