Domů » Bleskovky » Asus chystá nový Zenfone Zoom: Na zoomování půjde jako iPhone 7 Plus

Asus chystá nový Zenfone Zoom: Na zoomování půjde jako iPhone 7 Plus

Smartphone Asus Zenfone Zoom se sice začal prodávat v ČR letos, jedná se však o téměř dva roky starý kousek. Mohlo by se zdát, že tchajwanský výrobce s telefony vybavenými optickým zoomem skončil, ale opak je zřejmě pravdou. Čínská certifikace TENAA zachytila smartphone s označením Z01HDA, jehož fotoaparát bude opět umět bezztrátově přibližovat. Tentokráte na to ale půjde zcela jinak.

asus-zenfone-3-zoom-840x571

Unikátní konstrukci, kdy se optika nacházela v ose těla, již zřejmě Asus nezopakuje, naopak se vydá po pěšině, po které se vydal iPhone 7 Plus. Nový Zenfone Zoom má disponovat dvěma čočkami fotoaparátu, každá z nich pak bude mít jinou ohniskovou vzdálenost. Za čočkami se mají ukrývat snímače o rozlišení 16 Mpx, byt podle některých zdrojů bude mít „sekundární“ kamerka o 3 Mpx méně.

zenfone-3-zoom-side

Na čelní straně telefonu se má rozprostírat 5,5″ displej s Full HD rozlišením a ochranným sklem s 2,5D zaoblením na stranách. V útrobách telelefonu má běžet čipset střední třídy Qualcomm Snapdragon 625, paměťových variant má být k dispozici hned několik – se 2, 3 nebo 4 GB RAM, s vnitřním úložištěm o kapacitě 16, 32 nebo 64 GB. Potěšit má i vysoká výdrž na jedno nabití, kterou zajistí akumulátor o kapacitě 4 850 mAh. I přesto si telefon uchová poměrně příznivou tloušťku 7,99 mm.

Nový Asus Zenfone Zoom si může odbýt premiéru už na začátku ledna na veletrhu CES, na trh má jít podle certifikace s Androidem 6.0 Marshmallow na palubě v černé, stříbrné a zlaté barvě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).