Domů » Bleskovky » Asus chystá nástupce herního telefonu ROG Phone. Čekejte prémiovou výbavu i cenu

Asus chystá nástupce herního telefonu ROG Phone. Čekejte prémiovou výbavu i cenu

Na trhu s chytrými telefony zaměřenými na hráče začíná být poslední dobou poměrně těsno. O zákazníky zde bojují především čínští výrobci – zmiňme například herní smartphony od Xiaomi vycházejí pod značkou Black Shark. Nemluvě o tom, že v Číně zažívají velký rozmach mobilní tituly zaměřené na esport, mezi něž patří například PUBG nebo Mobile Legends.

Asus ROG Phone

Asus byl jedním z prvních výrobců, který na trh poslal telefon speciálně cílený na tyto hráče. Zařízení neslo název ROG Phone (podle značky Republic of Gamers, kterou začal Asus používat od roku 2006) a podle nejnovějších zvěstí by se ve druhé polovině letošního roku mohlo dočkat svého nástupce.

Pod kapotou jen to nejlepší

O propagaci chystaného zařízení by se mělo postarat čínské herní vydavatelství Tencent. Pokud budeme vycházet z první generace ROG Phone, bude chtít Asus i tentokrát vsadit na nejvýkonnější komponenty, čemuž však bude odpovídat také výsledná cena.

Původní ROG Phone se prodával za 900 dolarů (v přepočtu tedy přibližně za 20 500 korun). Zařízení nabídlo nezaměnitelný herní design a řadu příslušenství pro vylepšení herního zážitku. Ve výbavě nechyběl například 90Hz displej s 1ms odezvou. V následujících měsících nás však čekají informace o jeho nástupci.

Hardwarové parametry Asus ROG Phone
Systém: Android 8.1
Rozměry: 158,8 x 76,2 x 8,7 mm, Hmotnost: 200 gramů
Čipset: Snapdragon 845, octa-core 4x 2,96 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,7 GHz Kryo 385 Silver
RAM: 8 GB, Interní paměť: 128/512 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6", Full HD+, 1080 × 2160 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ad (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

  1. Proč hovoříte tehdy, když dle všeho se jedná o aktuální nabídku výrobce? [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).