Asus A639: PocketPC s GPS a 1GB ROM

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Asus A639Minulou středu jsme vás informovali o PocketPC Asus P525, které tento výrobce oficiálně představil. Dnes tu pro vás máme další novinku od Asusu, tentokrát model označený jako A639. Jedná se o klasické PocketPC (tedy ne Phone edition), které běží na operačním systému Windows Mobile 5.0.

Uvnitř těla mu tepe procesor Intel Xscale s frekvencí 416Mhz, má k dispozici 64MB RAM a 1GB ROM. Tento poměr paměti mi přijde ne zrovna logicky vyvážený, ale budiž. Ovšem 128MB RAM by mu slušelo mnohem více. Toto PocketPC dokáže komunikovat přes Bluetooth 2.0 (podpora EDR), Wi-Fi 802.11b/g a využít jej bude možné zejména pro navigaci, jelikož obsahuje GPSku s kvalitním čipem SiRFstar III.

Bohužel, ani u A639 nenajdete VGA displej (proč, proč, proč), a tak se budeme po jeho uvedení na trh muset spokojit zase jen s QVGA dotykovým displejem. Je mi jasné, že VGA displeje jsou o něco náročnější na výrobu, což se podepíše i na konečné ceně zařízení, jenže – v posledních dnech jsme si na našem serveru představili spoustu novinek, které byly prezentovány na veletrhu Computex, ale ani jediné z představených zařízení neobsahuje VGA displej, který by dle mého názoru většina uživatelů kapesních miláčků uvítala. S tím by měli výrobci něco udělat, nebo vám QVGA displeje opravdu vyhovují ? Na druhou stranu ano, možná v současné době tyto displeje ještě stačí, ale vzhledem k tomu, že se na veletrzích většinou prezentují novinky, očekával bych v tomto směru něco jiného…

1

2

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku