Asus A639: PocketPC s GPS a 1GB ROM

Asus A639Minulou středu jsme vás informovali o PocketPC Asus P525, které tento výrobce oficiálně představil. Dnes tu pro vás máme další novinku od Asusu, tentokrát model označený jako A639. Jedná se o klasické PocketPC (tedy ne Phone edition), které běží na operačním systému Windows Mobile 5.0.

Uvnitř těla mu tepe procesor Intel Xscale s frekvencí 416Mhz, má k dispozici 64MB RAM a 1GB ROM. Tento poměr paměti mi přijde ne zrovna logicky vyvážený, ale budiž. Ovšem 128MB RAM by mu slušelo mnohem více. Toto PocketPC dokáže komunikovat přes Bluetooth 2.0 (podpora EDR), Wi-Fi 802.11b/g a využít jej bude možné zejména pro navigaci, jelikož obsahuje GPSku s kvalitním čipem SiRFstar III.

Bohužel, ani u A639 nenajdete VGA displej (proč, proč, proč), a tak se budeme po jeho uvedení na trh muset spokojit zase jen s QVGA dotykovým displejem. Je mi jasné, že VGA displeje jsou o něco náročnější na výrobu, což se podepíše i na konečné ceně zařízení, jenže – v posledních dnech jsme si na našem serveru představili spoustu novinek, které byly prezentovány na veletrhu Computex, ale ani jediné z představených zařízení neobsahuje VGA displej, který by dle mého názoru většina uživatelů kapesních miláčků uvítala. S tím by měli výrobci něco udělat, nebo vám QVGA displeje opravdu vyhovují ? Na druhou stranu ano, možná v současné době tyto displeje ještě stačí, ale vzhledem k tomu, že se na veletrzích většinou prezentují novinky, očekával bych v tomto směru něco jiného…

1

2

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentáře

  1. stary_pes (neregistrovaný)

    Toto PDA sa mi celkom paci kvoli svojej konstrukcii. Paci sa mi, ako je riesene ovladanie, je vidiet, ze je v prvom rade myslene ako navigacia. Ale ani na pozeranie filmov by nemuselo byt zle, alebo hranie hier. Dobre by sa drzalo v ruke. Mozno len keby ovladaci kriz bol v lavo a reprak v strede – potom by to bolo ako gameboy. Inak vyzera vazne dobre, ale Asus by som si nekupil. Je to ista averzia voci znacke…

  2. nAscA (neregistrovaný)

    taky se mi paci – a to velmi, skoda, ze z nej nelze telefonovat. Vypada, ze ma kovove sasi, coz by bylo fakt dobry. A zrovna Asus bych si osobne koupil, mam od nich notebook a je to kvalita.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *