Domů » Bleskovky » Asistentka Bixby je dostupná v ČR a na Slovensku. Má to ale jeden háček

Asistentka Bixby je dostupná v ČR a na Slovensku. Má to ale jeden háček

Samsung po několika měsících zpřístupnil hlasovou asistentku Bixby, která přišla s modely Galaxy S8 & S8+, do dalších více než 200 zemí, mezi kterými nechybějí ani Česká republika a Slovensko. Pokud se ale radujete, že s asistentkou budete moci komunikovat v mateřštině, příliš vás nepotěšíme – mezi podporovanými jazyky totiž najdeme stále jen angličtinu a korejštinu. Druhým zmíněným jazykem asi většina z vás nemluví, proto zůstává pouze první možnost.

Hlasová asistentka Bixby je dostupná po stisknutí dedikovaného tlačítka na levém boku telefonu. Jen škoda, že tuto klávesu nejde přímo v nastavení přemapovat na jinou funkci. Rozhodně by se to hodilo všem, kteří Bixby nemají zájem využívat.

Bixby rozumí běžné řeči a je schopna rozpoznat, kdy kladete otázky a kdy zadáváte příkazy. Pokud například pořídíte fotografii a potom asistentovi Bixby řeknete „pošli poslední fotku tátovi,“ Bixby porozumí příkazům, které se týkají různých aplikací, a bude také vědět, jakou fotografii máte na mysli, a pošle ji vašemu otci. Ale znovu zdůrazňuji, že tyto příkazy je nutné zadávat v angličtině a v součtu jich asistentka umí zpracovávat více než tři tisíce. Díky technologii strojového učení pomocí neuronových sítí se Bixby bude postupem času zdokonalovat a lépe tak porozumí vašim příkazům a mluvě.

Bixby rovněž disponuje tzv. Rychlými příkazy. Právě tato funkce dovoluje snadno vytvořit vlastní hlasový příkaz, který lze použít namísto sekvence sestávající z jednoho nebo více příkazů. Můžete například použít příkaz „dobrou noc“, který funguje jako zkratka pro zapnutí režimu „nerušit“, nastavení budíku na 6:00 a aktivaci nočního režimu zobrazení. Další informace o Bixby včetně názorných ukázek najdete také na oficiálních stránkách českého Samsungu.

Samsung v budoucnu Bixby rozšíří i o další světové jazyky, nicméně češtiny se zřejmě hned tak nedočkáme (pokud vůbec někdy). Využívat ji zatím mohou všichni majitelé smartphonů Galaxy S8/S8+ (recenze) a dostupná bude také pro chystaný Galaxy Note8, který bude představený už dnes v 17:00 a vy se na SMARTmanii v tento čas můžete těšit na článek a videopohled s prvními dojmy.

Tip: v případě, že vlastníte některý z modelů řady S8 a nechcete boční tlačítko využívat pro spuštění asistentky, můžete si z Google Play stáhnout bezplatnou aplikaci bxActions, která vám dovolí výchozí funkci přemapovat. Jen pozor – Samsung se tuto aplikaci snaží s novými aktualizacemi softwaru blokovat, nicméně vývojář bxActions je velmi aktivní a na změny v software pružně reaguje. Často je to ale takový hon na kočku a myš :-)

Bixbi Button Remapper - bxActions
Bixbi Button Remapper - bxActions

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments