Domů » Bleskovky » Applu a Samsungu patřilo v předvánočním týdnu 70 procent aktivací všech smartphonů

Applu a Samsungu patřilo v předvánočním týdnu 70 procent aktivací všech smartphonů

Společnost Flurry Analytics zmapovala předvánoční trh se smartphony z hlediska aktivací nových zařízení a přišla se zajímavou statistikou – v týdnu, který byl ukončen Štědrým dnem, si 44 procent uživatelů aktivovalo nové zařízení od Apple, 26 procent aktivací pak připadlo na vrub Samsungu. Ostatní hráči v pořadí Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, Oppo a Vivo pouze paběrkovali.

Průzkum byl založen na základě informací ze sběru dat z milionu aplikací a zhruba 2,1 miliard zařízení po celém světě. Ve srovnání s loňským rokem si Apple svoji pozici udržel se stejným procentuálním ziskem, druhý Samsung meziročně o 5 procent vyrostl. Skokanem se stává společnost Vivo, která v minulém žebříčku vůbec nefigurovala a letos jí v posledním předvánočním týdnu patřila 2 procenta ze všech aktivovaných zařízení.

Apple sbíral body nikoliv díky prodejům letošních iPhonů, ale právě díky výprodejům starších kousků. Nejaktivovanějším zařízením se stal loňský iPhone 7 následovaný tři roky starým iPhonem 6, na třetí příčce se umístil výroční iPhone X. Z grafu je patrné, že byly více aktivovány iPhony s menšími fyzickými rozměry, „pluskové“ modely tolik netáhly. Přitom jsou to zřejmě právě „malé“ iPhony, které mohou za to, že 35 procent aktivací všech zařízení mají na starosti telefony s úhlopříčkou displeje 3,5 – 4,9″. Ve světě smartphonů totiž moc takových smartphonů není, což dokazuje nárůst podílu zařízení s většími displeji.

Klesl také zájem o tablety s malými úhlopříčkami displeje, což není nijak překvapivé – jejich pozici pomalu přebírají právě smartphony s většími úhlopříčkami displeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. „Nejaktivovanějším zařízením se stal loňský iPhone 7 následovaný dva roky starým iPhonem 6, na třetí příčce se umístil výroční iPhone X.“

  2 roky stary je snad iphone 6S…

 2. To je detail a třeba to opraví.
  Každopádně se přikláníme k tomu co se často píše a sice že 8ka byla letos možná zbytečná….lidé kupují spíše 7,6s či znovuzrozený 6 s 32GB a ti co mermomocí chtějí něco nového a top, tak koupí výroční model X

  • Domnívám se, že na 8ku je třeba se dívat ve větším horizontu než proběhnuvší svátek konzumu.

  • Ano, na osmičku je potřeba se podívat jako na zbytečný model, přeskokový.

 3. Osmičky rozhodně zbytečné nejsou a prodávají se celkem dobře. Podle specifikací to možná nevypadá, ale o proti sedmičkám mají podstatně lepší displej s true tone, výrazně hlasitější reproduktory, lepší fotoaparát a halvně podstatně delší výdrž. Mají také nejnovější procesor, stejný jako iPhone X. Pro mnoho lidí je také neakceptovatelný amoled displej, u kterého se už opět potvrzuje mizerná trvanlivost a proto raději sáhnou po osmičkách.

  • Vše co uvádíš je pro mnohé spotřebitele/uživatele tabu.
   14k Kč za iP7 32GB je pro ně jasná volba.
   Peníze určují pravidla.

  • Tady to nebyla volba uživatelů, ale spíš darujících a ti hledí na cenu ještě daleko víc.

  • Michal : to si tak uviedol akoby iphone 8 a iphone 7 bol rozdiel 5 rokov…

   podstatne lepsi truetone displej ? ten displej ma absolutne vsetky parametre ako sedmička…akorat pri žltom svetle budes mat zltsi displej – 25% su ovela hlasitejsie ? Podstatne dlhsia vydrz ? Maximalne o polhodinu az hodinu viac ???? co si to tu poskladal ? Akoze ked uz novy telefon tak ok… celkom v pohode… ale oproti sedmičke ako fakt nič…

  • No určitě je tam daleko větší rozdíl, než mezi 6s a 7 a najednou to nestačí.
   Ano, pro tebe, kterej čte jen parametry a nezná realitu, se v podstatě nic nemění. Ve skutečnosti stačí pár minut sledovat displej osmičky, pak se podívat na sedmičku a hned pochopíš. Pokud 7 plus vydržel den a kousek a 8 plus vydrží dva dny, je to opravdu podstatný rozdíl. Když tvé chromé ucho nepozná o čtvrtinu vyšší hlasitost, tak je to napováženou a jestli máš takto postižené i ostatní smysly, pak se nedivím, že rozdíly nevnímáš.

 4. ja se nechal nachytat,koupil sem si edge 7 a ty fotky,proti dosavadnimu lgg4,sou tragedie.takze poleti zas dal…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).