TOPlist

Apple Watch Series 4 nezvládají změnu času. Způsobuje jim nekonečnou smyčku restartů

Apple musí řešit nepříjemný problém se čtvrtou generací svých hodinek Apple Watch, konkrétně s novým modulárním ciferníkem Infographic, na který lze připnout až 8 různých komplikací.

Jak zjistili uživatelé v Austrálii, při přechodu ze zimního na letní čas má komplikace Activity (zobrazující procentuální plnění aktivit) problém s nestandardní délkou dne. To vede až ke zhroucení systému watchOS a náhlému restartu, který se bohužel po opětovném naběhnutí opakuje až do úplného vybití hodinek.

Řešení se nabízí několik – odstranění komplikace Activity z ciferníku, úplné odstranění ciferníku, nebo změna data na pozdější. Jakmile totiž hodinky zaznamenají den o standardní 24hodinové délce, hodinky budou opět fungovat normálně. Nezbývá než doufat, že Apple tuto chybu odstraní před tím, než proběhne změna času u nás; stane se tak 28. října.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku