Domů » Bleskovky » Máte problém s pohodlným otáčením kolečka u Apple Watch? Poradíme vám, jak na to (video)

Máte problém s pohodlným otáčením kolečka u Apple Watch? Poradíme vám, jak na to (video)

Řada uživatelů chytrých hodinek Apple Watch (recenze) si po několika týdnech či měsících používání začala stěžovat na problémy s otáčením ovládacího kolečka (Digital Crown). I na mém kusu se před několika dny tento problém objevil a kolečko šlo najednou otáčet velice ztuha. Jako kdyby mi na něj někdo vylil nějaký sladký nápoj, což se samozřejmě nestalo.

Jak jsem posléze zjistil, mezi uživateli Apple Watch se jedná o poměrně častý problém a nejčastějši je tužší otáčení kolečka způsobeno zaschlým potem (například z běhání či jiných aktivit). A řešení je v tomto případě velmi jednoduché – hodinky stačí na několik vteřin umístit pod proud tekoucí vody. A nemusíte se bát, že by šlo o nějaký neoficiální návod; Apple tento postup zveřejnil přímo na svých webových stránkách. Více prozradí naše video.

Apple Watch: Řešení problému s otočným kolečkem

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).