Cena:

Apple Watch lze ovládat i pomocí bezdotykových gest. Poradíme vám, jak na to

Apple Watch Series 7 recenze nahled

Apple Watch jsou jedněmi z nejrozšířenějších a nejúspěšnějších chytrých hodinek, které funkcionalitu iPhonu přenesou až na vaše zápěstí. O běžných funkcích a celkovém dojmu si můžete přečíst v naší recenzi, s příchodem WatchOS 8 však Apple představil i možnost ovládání hodinek uživatelům, jimž například tělesné postižení neumožňuje ovládat hodinky skrze dotykový displej.

Apple Watch Series 7 recenze nahled

Hodinky lze totiž ovládat i pomocí různých pohybů prstů ruky, na které hodinky nosíte. Celkem jsou k dispozici čtyři gesta – spojení prstů, dvojí spojení prstů, sevření pěsti a dvojí sevření pěsti. Na každé gesto si můžete nastavit určitou akci, kterou má systém provést, aniž byste museli sahat na dotykový displej. Apple k funkci nyní představil i video, které funkcionalitu přibližuje.

How to use AssistiveTouch on Apple Watch | Apple Support

Možnost nastavení naleznete v Nastavení, v sekci Zpřístupnění. Zde najdete AssistiveTouch Gesta rukou. Gesta si můžete nastavit a vyzkoušet na Apple Watch SE či na hodinkách Series 6 a 7. Předchozí zařízení tuto funkcionalitu bohužel nepodporují.

Autor článku
David Preiss