Apple Watch dostanou outdoorovou variantu. Mluví se i o novém senzoru

Apple Watch Explorer

Letošní generace Apple Watch nepřinesla žádné velké novinky, vlastně jsme se dočkali pouze většího displeje a mírně odolnějšího sklíčka. O to větší očekávání tak budou na Apple kladeny v příštím roce, ve kterém bychom se podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg měli dočkat hned tří nových modelů hodinek – klasických Apple Watch 8, levnějších Apple Watch SE a nakonec…

… odolného outdoorového modelu

Příchod odolných Apple Watch nyní potvrdil i obvykle přesný informátor Ming-Chi Kuo, podle něhož si hodinky ponechají obdélníkový displej, zato však budou zabalené do robustnějšího outdoorového těla pro náročné sportovce. Otázkou však je, zda odolná varianta Apple Watch nabídne i větší výdrž na baterii, neboť ta by se při přechodu pohoří rozhodně hodila.

Od Apple Watch 8 se dále očekává nový senzor tělesné teploty, který přidá další střípek do celkového vyhodnocení zdraví uživatele; teoreticky by mohl sloužit i k odhalení prvních příznaků nemoci COVID-19. Předpokládáme, že nová rodina jablečných hodinek bude představena příští rok na podzim.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku