Apple Watch brzy dostanou dva fotoaparáty, budou zabudovány přímo v náramku

Před uvedením Apple Watch Series 2 se spekulovalo, zda pokračovatel původního modelu dostane FaceTime kamerku pro videohovory. Tato fáma se nakonec nepotvrdila, avšak nakonec se možná Apple Watch svého fotoaparátu dočkají; bude to však neoficiálně na náramku od izraelského startupu Glide.

cmra

Náramek bude obsahovat dvojici fotoaparátů – hlavní bude tvořit 8Mpx fotografie, sekundární kamerka namířená na obličej uživatele má pořizovat 2Mpx selfies. Pásek má i vlastní spoušť a vestavěnou notifikační LED. Díky vlastní baterii a také vestavěné 8GB paměti mají fotoaparáty na náramku fungovat i ve chvíli, kdy jsou samotné hodinky vybité.

Náramek se má do hodinek (první i druhé generace) zasouvat standardním způsobem, jeho napájení však bude obstarávat vlastní vestavěný akumulátor, který zvládne pořídit až 100 fotografií, případně 30minutové video. K dobíjení jak hodinek, tak pásku poslouží speciální dobíjecí stojánek.

cmra-charger-also-charges-apple-watch

Výrobce aktuálně vyrábí předprodukční kusy, koncový prodej se má rozjet příští rok na jaře. Předobjednávky začínají již dnes na těchto stránkách, první přispěvatelé dostanou náramek za 149 dolarů (3 700 korun bez DPH), koncová prodejní cena bude o 100 dolarů vyšší (6 100 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. my (neregistrovaný)

    A neni to malo, Antone Pavlovici?
    :-)

  2. lerion (neregistrovaný)

    Gratuluji. Alespoň jednu věc udělal Apple na svých hodinkách dobře a najednou se najde firma, která tento „nedostatek“ napraví…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel