Domů » Bleskovky » První aktualizace pro Apple Watch klepe na dveře: Na jaké novinky se můžeme těšit?

První aktualizace pro Apple Watch klepe na dveře: Na jaké novinky se můžeme těšit?

Příští měsíc se odehraje vývojářská konference Apple WWDC, na níž jablečný gigant tradičně odhaluje novinky ve svých operačních systémech. Letos mají být kromě změn v iOS a OS X představeny novinky v „hodinkové“ platformě Watch OS 1.0, která je postavená na iOS 8.2. O jaké funkce budou Apple Watch obohaceny, nastínil server 9to5mac.

  

Aktualizace má přinést funkci Find My Watch, díky které bude možné hodinky po ztrátě nebo odcizení sledovat, případně je na dálku zamknout nebo rovnou z nich vymazat obsah. Díky funkci Smart Leashing má být navíc možné spárované hodinky najít z vašeho iPhonu, či naopak iPhone za pomoci hodinek.

Apple Watch zavítaly i do naší redakce, podívejte se na videorecenzi

Širšího využití by se mohly dočkat senzory pro měření tepu, Apple údajně experimentuje funkcí, která by mohla uživateli hlásit nepravidelnosti v srdečním tepu, v konečném důsledku by mohla dokonce předpovědět infarkt myokardu. Tato funkce však musí být řádně otestována, aby se zabránilo falešným indikacím, a musí být schválena příslušnými zdravotnickými úřady.

  

Zdravotní funkce mají být nadále rozšiřovány, přibýt má tlakoměr a hodinky se také mají naučit monitorovat spánkovou aktivitu uživatele (i když v noci budete pravděpodobně hodinky nejspíše nabíjet), příští generace by navíc v rámci expanze platforem ResearchKit a HealthKit mohla disponovat senzory sledujícími stav cukru v krvi či saturaci kyslíku.  

  

Hlavní novinkou Apple Watch ale má být podpora mini-widgetů (Glances) třetích stran, které bude možné využít například pro zobrazování času v libovolném vzhledu či pro notifikování různých událostí (životnost baterie, budíky, nadcházejí události v kalendáři, aktuální počasí apod.). Apple údajně pracuje na vlastních Glances pro Twitter, přičemž menší forma má zobrazovat pouze počet nepřečtených nových tweetů, zatímco větší zobrazí text posledního tweetu. Díky chystaným API budou moci vývojáři tvořit aplikace, které nebudou k používání potřebovat spárovaný iPhone.

 

Konference WWDC začíná 8. června, předcházet jí bude úvodní prezentace, kde by mohl být představen i nový hardware, například nová generace Apple TV.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  „Aktualizace má přinést funkci Find My Watch, díky které bude možné hodinky po ztrátě nebo odcizení sledovat, případně je na dálku zamknout nebo rovnou z nich vymazat obsah.“

  Nějaké podrobnosti a těchto funkcích? Vzhledem k extrémně omezené konektivitě tam totiž vidím docela dost ale…

  • lerion (neregistrovaný)

   Odpovím si sám:

   „First, Apple has been working on a feature dubbed “Find my Watch” for the Apple Watch, which as the name implies will allow a user to track a Watch’s location, as well as lock or remotely wipe it if it is lost or stolen. The premise of the feature is very similar to Find my iPhone for iOS devices and Find my Mac for OS X computers. Apple was developing the feature long before the Watch shipped, but implementing it for an iPhone-dependent device forced the company’s engineers to consider more novel connectivity solutions.

   Given the Apple Watch’s reliance on an iPhone, Apple plans to implement Find my Watch via what’s currently known inside the company as “Smart Leashing.” According to a source, the Watch will use its wireless signal to establish its location relative to the iPhone, and will optionally be able to notify a user if the iPhone is accidentally left behind. “Apple wants to give [a user] a tap or a light notice if it thinks [he or she is] accidentally leaving [the] phone somewhere,” according to the source. The source cautioned that the Find my Watch and Smart Leashing features could be farther off than others in development, as they may require a more capable and independent wireless chip in a next-generation Watch.“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).