Domů » Články » Apple Watch a aplikace: Umí jablečné hodinky víc než konkurence? (přehled funkcí)

Apple Watch a aplikace: Umí jablečné hodinky víc než konkurence? (přehled funkcí)

Trh s nositelnou elektronikou je poměrně čerstvý, přesto se již objevilo několik desítek zajímavých modelů od různých značek. K nim se přidal i Apple se svými Apple Watch, jedná se o další model v řadě nebo umí jablečné hodinky něco navíc?

Tip: Prohlédněte si všechny modely Apple Watch, které příští rok přijdou

Představení první nositelné elektroniky od Apple bylo poněkud chaotické a chyběla mu jakási zastřešující ukázka, jaké vlastně hodinky Apple Watch budou umět obsloužit funkce. Pojďme se tedy podívat na to, co hodinky podle webových stránek Apple a podle redaktorů serveru Engadget (kteří již měli možnost si je vyzkoušet) dokáží a jaké jsou plány výrobců aplikací do budoucna.

Takto Apple své hodinky představil

Nepřeberné množství číselníků

Apple Watch jsou primárně hodinky, takže nás nepřekvapí velká řada digitálních a analogových číselníků, některé z nich nabízí i rychlý přístup k jiným časovým funkcím, stopkám, budíku, světovému času apod. Díky spárovanému iPhone a GPS čipu, který snímá vaši polohu, hodinky automaticky nastavují čas, v jehož pásmu se zrovna pohybujete. Jelikož se však jedná o hodinky chytré, jsou samozřejmostí další doprovodné aplikace, které vás přinutí vytahovat svůj iPhone z kapsy méně častěji.

  

Na displej hodinek tak budete dostávat informace o příchozích hovorech, SMS zprávách nebo emailech. Hovor je možné hodinkami zvednout a díky vestavěnému mikrofonu a reproduktoru vyřídit, pokud se vám bude zdát tento způsob nepohodlný, lze hovor přepnout do iPhonu a pokračovat s ním.

   

Hello, Siri…

Na textovou komunikaci je možné odpovídat diktováním hlasové asistence Siri, tedy žádné ťukání do titěrné klávesnice. Siri lze využívat běžným způsobem jako na iPhone, prozradí vám jaké bude počasí či jaká je nejbližší kavárna v okolí.

    Emaily lze označovat štítkem nebo je přímo mazat. Komunikaci navíc ozvláštňuje možnost zaslat miniobrázek nakreslený na displej hodinek, zvukový minizáznam, několik dotyků, které vytvoří na displeji hodinek kolečka, případně se pochlubit tepem vašeho srdce.

   

K nejdůležitějším notifikacím nebo například k ovládacím prvkům hudebního přehrávače se lze rychleji dostat skrze funkci Glances. Ke kterým službám budete chtít mít takto rychlý přístup, si zvolíte v nastavení, vyvolání Glances probíhá tažením ze spodní strany displeje směrem vzhůru.

  

Na své si přijdou také sportovci

Co by to bylo za chytré hodinky, kdyby nenabízely funkce pro sportovce. Pro tyto účely slouží dvojice aplikací – Activity App a Workout App. První vás motivuje k pohybu trojicí se naplňujících kruhových grafů, přičemž první sleduje váš pohyb a ukazuje počet spálených kalorií, druhý ukazuje míru cvičení a svižnější činnosti (doporučuje 30 minut denně) a třetí vám ukazuje, jak dlouho již sedíte a že je vhodné se na chvíli postavit.  

    

Aplikace Workout App se soustředí přímo na samotné sportování a dává vám kompletní přehled vašich sportovních činností společně s množstvím spálených kalorií, uběhnutou/ujetou vzdáleností, průměrnou rychlostí, zkrátka vám dodá veškeré důležité sportovní statistiky.

Navíc vás získáváním achievmentů motivuje k překonání sebe sama. Veškeré workouty lze sdílet s iPhonem, který pak dokáže ukázat podrobnější přehled v aplikaci Fitness nebo pozitivní dopady na vaše zdraví v aplikaci Health.

           

Hodinky jako platební nástroj?

Díky vestavěnému čipu NFC lze Apple Watch používat jako peněženku, k potvrzení platby je ale zapotřebí provést verifikaci skrze Touch ID na telefonu iPhone. O mobilních platbách skrze Apple Pay si můžete přečíst více informací v našem samostatném článku. Aplikace Passbook rovněž slouží jako schránka pro slevové karty, letenky, věrnostní programy apod.

Redaktoři serveru Engadget již měli Apple Watch ve vlastních rukách 

Široká paleta aplikací zahrnuje například kalendář, který umí notifikovat, abyste nepřišli o žádnou událost. Přímo ze zápěstí lze přijímat nebo zamítat pozvánky od ostatních. Mapová aplikace umí nejen zobrazit mapu, v níž jde intuitivně zoomovat pomocí kolečka na pravé straně, nabízí i jednoduchou navigaci, která dokáže být díky rozličným vibracím pro udávání směru diskrétní.

    

Nezapomnělo se ani na hudební funkce

Co by to bylo za zařízení od Apple, kdyby neumožňovalo přehrávat hudbu. Hudba může být přehrávána jak ze spárovaného iPhonu, tak přímo z hodinek samotných (například při sportovních aktivitách). Vzdáleně lze ovládat i Apple TV, případně hudební knihovnu v iTunes na počítači MAC nebo PC. A aby nebylo dálkových ovládání málo, hodinky Apple Watch umí ovládat spoušť fotoaparátu iSight v iPhonu, výsledný snímek si lze prohlédnout přímo na displeji hodinek.

    

Pro prohlížení většího množství fotografií slouží vestavěna aplikace Photos. Zoom stejně jako v mapové aplikaci obstarává kolečko na pravé straně.Z časových funkcí rovněž nechybí nic důležitého, najdeme zde stopky, časovač, budík, případně světový čas na všech koutech planety. Samozřejmostí je rovněž předpověď počasí nebo možnost sledovat pohyb akcií vašich oblíbených společností.

    

Nové možnosti pro vývojáře aplikací

Díky otevřenému API pro vývojáře se dá předpokládat, že již na začátku příštího roku bude společně se zahájením prodeje Apple Watch dostupná celá řada aplikací. Vývojáři budou moci určovat, které aplikace bude možné přidat do Glances, které budou zobrazovat notifikace a jaké akce s nimi bude možné provádět. Aplikace budou patrně dostupné v iTunes Store.

  

Mezi již funkční aplikace třetích stran patří například Twitter, Pinterest, aplikace American Airlines nebo dopravní aplikace City Mapper. BMW plánuje uvést aplikaci, která umožní vyhledat zaparkované auto, velké sítě hotelů zase umožní hodinkami odemykat pokoje.

      

Velké využití mohou Apple Watch nalézt v ovládání chytrých domácností, do čehož se již zapojuje Honeywell, a v neposlední řadě bude možné využít k hraní her. Svůj zájem o vývoj herních titulů potvrdila společnost Electronic Arts, očekávat prý můžeme náročnější tituly, než například pouze předělávky Flappy Birds.

  

Apple zdá se uchopil vývoj hodinek za dobrý konec. Neumí víc než konkurence, ale to co umí, umí velmi dobře. Nabízí se přirovnání k představení prvního iPhone – dotyková zařízení tu byla dávno před ním, ale Apple ukázal, že to jde lépe a elegantněji i když s určitými omezeními.

Ano, i chytré hodinky s podobnými funkcemi a podobných tvarů jsou tu již nějaký čas, ale Apple opět dokazuje, že každý jeho vstup do nové kategorie zařízení je promyšlený a přináší takové maličkosti, jaké uživatele potěší a nabídnou mu nefalšovanou radost z používání. Nejedná se o revoluci, ale zřetelné ukázání směru, kterým se má svět nositelné elektroniky pohybovat. Škoda jen chybějícího GPS čipu a patrně stejně nízké výdrže baterie, jakou nabízí konkurence. Kdyby byla větší, určitě by se o ní Apple na keynote pochlubil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

56 komentářů

 1. 99% času budou ty hodinky vedle něčeho (iVěc), co má GPS (resp. určování polohy). Nač duplikovat. To nemá být náhrada telefonu (nemá ani výstup zvuku), ale doplněk. Brečet, že to nemá GPS, 3,5jack, SIM,….

  • borix (neregistrovaný)

   Aniž bych chtěl hodnotit – užitečnost těchto nástrojů závisí momentálně hlavně na výdrži. Pokud to, aniž by se člověk musel nějak omezovat, nevydrží ani týden, tak to každého rychle omrzí.

   Samozřejmě, že např. navigace zobrazená na hodinkách, když jdu po městě, je pohodlnější než na mobilu (občas se kouknu jestli jdu správně) a samozřejmě, že u sebe budu mít i spárovaného mobila, takže potřeba GPS je nulová a vzhledem ke spotřebě i bezdůvodná. Ale pokud mě to vydrží navigovat 30 minut a pak se sníží výdrž na 4 hodiny, bude to k ničemu.

  • Je vysoce pravděpodobné, že to bude mít konvenční displej (LCD nebo OLED), tak jako tak to prostě tu baterii vycucne, s tím se dnes nic dělat nedá.

   Muselo by to být na jiném principu, e-ink (Pebble), ale upřímně, to není zrovna mainstream provedení nebo kombinace s běžnými hodinkami (Casio), což se mě osobně líbí nejvíce. Umí to blikat pro notifikaci, umí to ovládat hudbu. Běžné hodinky s rozšířenou funkčností. S výdrží půl roku. 1 nebo 2-5 dní je už prakticky jedno.

  • vopec (neregistrovaný)

   Přemýšlel jsem nad těmi funkcemi a jedné věci nerozumím. K čemu mi je možnost provádět platby ApplePay hodinkami, když k verifikaci platbního pokynu pak stejně musím z kapsy vytáhnout iPhone. To mi prostě přijde k ničemu. Místo toho bych NFC čip v hodinkách nahradil GPS přijimačem – alespoň ve sportovní verzi hodinek. Přijde mi fajn mít chytré hodinky na ruce při běhání s tím, že mi to snímá tep atd., ale hlavně polohu (resp. trasu, kterou si pak zobrazím v pc, na Ipadu, kdekoliv…) a rychlost. Takhle musím mít sebou na ruce připnutý iphone, abych tuto funkci využil. Což jsem doufal, že nebude potřeba. U „nesportovních“ Apple watch nechť GPS klidně chybí, už jen kvůli výdrži (zatím neznámé) baterie. U sportovní verze člověk pochopí, že po x hodinách sportovního měřeného výkonu se zaplou GPS ta baterka celý den prostě nevydrží. Toť můj názor a postřeh…

  • borix (neregistrovaný)

   Nevím, jestli je to důvod, ale pro platby půjde použít starší iP5 právě ve spojení s hodinkami. Jde ale o klasické NFC, takže může jít i o další využití, nejen platby. Jaký to bude mít celé smysl je jinou otázkou.

   GPS podle mě u hodinek sníží výdrž tak dramaticky, že bys po krátkém rozběhu musel zase pádit zpět k nabíječce.

 2. lerion (neregistrovaný)

  Teda ten závěr je extrémně iSheep… Z prostého výčtu funkcí se najednou článek přesune ve výkřiky „každý jeho vstup do nové kategorie zařízení je promyšlený“, „nabídnou mu nefalšovanou radost z používání“, „zřetelné ukázání směru, kterým se má svět nositelné elektroniky pohybovat“…

  To byl placený článek?

  Když už se titulek ptá, zda umí více než konkurence, čekal bych třeba právě srovnání s nějakou tou konkurencí…

  Ale co si budeme povídat – vydání Apple Watch není tak promyšlené a plánované, jak to vypadá. Jaktože nebyly žádné úniky, jaktože nebyly žádné předprodukční fotografie HW? Protože Apple ty hodinky sám neplánoval a začal na nich pracovat až proto, že je donutili fanoučci a novináři neustálým očekáváním, že Apple něco vydá.

  Mé tvrzení potrvzuje to, že stále nejsou ve výrobě, že stále neřekli žádné údaje například o baterce (protože SW není hotov) a že kromě jedněch hodinek, které měl Tim Cook na ruce se na keynote objevily už jen rendery.

  Apple prostě začal rychle pracovat na prototypu, ten ukázal a teď těžce maká, aby fungoval, jak ukázal na keynote. Proto budou až příští rok, proto nejsou žádné spefifikace. Prostě to nestíhají. Bylo to spíchnuto narychlo jen kvůli „one more thing“ na keynote.

  O to více vtipnější je, že tento rok se výrobci předháněli, kdo představí svoje chytré hodinky, které budou lepší než ty Applí, až tím vlastně Apple donutili ty hodinky představit :D

  • Fakt, nehul a nechlastej. Veřejně popírat existenci mnoha videí z prezentace hodinek pozvanými novináři (na co myslíš, že byla ta bílá „předbudova“) je fakt drsný.

   např.

   [odkaz]

  • Ne, to není placený článek, to je realita. Věřím, že tě musí hodně srát, že Microsoft nemá tohle zatím ani v plenkách. To, co Apple předvedl na Keynote byl velmi hotový produkt, o nějakém nestihání a ladění detailů na poslední moment nemůže být ani vzdáleně řeč. Koncept je velmi propracovaný a nijak se neliší od minulých early startů – stejná situace byla s iPhonem a iPadem. Nikdo Apple k ničemu nenutil, strategie Apple je pořád stejná a velmi dobře to vystihuje video, kterým celá keynote začala, stejně jako video z minulého roku. To co proběhlo je přesně v duchu Apple filozofie a principů. Z tvého příspěvku přimo teče zášť a česká malost – tradiční vlastnosti MS fanatiků.

  • lerion (neregistrovaný)

   Česká zášť a malost? :D Teda…

   Kdyby vydal něco podobného MS, tak je to pravděpodobně podobný naprd produkt. Absolutně se to neslučuje s mými požadavkami na nositelnou elektroniku, takže si to nechám ujít. Třeba za pár let to bude použitelné (tak jako první iPhone – to byla fakt hrůza).

  • Lexx (neregistrovaný)

   První iPhone, tu hrůzu jak ty říkáš, jsem denně nosil 4,5 roku, po celou dobu bez sebemenšího problému a s ohledem na aplikace a potřebné funkce jsem až ke konci cítil potřebu změny, protože na jailbreaknutém IOS 3.1.2 nové aplikace už většinou nechodily.. Na aktuálním iP5 mi aktuálně nechybí vůbec nic..!!! :)

  • borix (neregistrovaný)

   Tady souhlasím s mcezou. V době, kdy po internetu začly kolovat informace o tom, že apple vydá hodinky, tak o nich apple ještě ani neuvažoval. Vývoj začal a po představení několika dalších. Mimochodem, nechápu to současné šílenství, když už dávno před tím měl mnohem zajímavější hodinky i třeba SonyEricsson.

   Výdrž a další detaily nejsou známé, protože jsou momentálně ve vývoji. Představená byla nějaká prealpha verze. Jak jsem psal už víše, nejvíce mě zajímá, jak si dokážou poradit s výdrží, protože s tím veškerá užitečnost hodinek stojí a padá.

  • borix (neregistrovaný)

   JP23: Jak tak čtu tvůj „příspěvek“, tak musím opět konstatovat, že loajální blbové vývoj akorát brzdí.

  • lerion, borix: Neni jedno, kdo co kdy predstavil? Dulezitejsi spis bude, co je uzitecnejsi. Hodinky od Applu mi zatim neprijdou prilis zajimave, nicmene treba tam bude fakt nejaky wow efekt pri nasazeni – jako to maji ostatni Apple produkty – pri predstaveni nic moc, ale ono se to dobre pouziva. To clovek ale nepozna, dokud to nezkusi.

   lerion: najdi si nejaky vetsi zahranicni technologicky web, uvidis plno videi s realnymi hodinkami. [odkaz]

  • borix (neregistrovaný)

   Weth: Jasně, že to je jedno. I když jsem dopředu věděl, že bych si hodinky od apple nekoupil (bez iP jsou k ničemu), tak mě zajímalo, jak si poradí s výdrží, protože tohle zatím nikdo uspokojivě nevyřešil.

  • JP23: „v duchu Apple filozofie a principů“

   Týjo, to je jako od člena nějaké sekty :-).

   Ale k tématu, můj názor je, že veškerá nositelná elektronika by měla být multiplatformní. Dokut tomu tak nebude, nemá smysl o tom uvažovat. Čest výjimkám Pebble!

  • vojtausti: Upřímně si nedovedu moc představit, že by někdo dělal např. hodinky s podporou API pro iOS, Android a jednou třeba pro WP. Žádný z výrobců zařízení to neudělá (proč taky, udělá to jako bižu k tomu, co prodává, např. Samsung si dokonce tlačí Tizen). Takže je šance u třetích stran, ale nemyslím si, že by měl kdokoli sílu na to vyvinout multiAPI a navíc to pak protlačit skrz marketing proti Apple, MS, Google, Samsung, Motorola,…

  • borix: nj, to asi momentalne nevi nikdo, nektere informace tvrdi, ze tohle je to, na co se chce Apple zamerit, nez hodinky vyda. Keynote byla na zakladni informace ponekud skoupa.

  • Lerion

   Tvoje pozadavky jsou nam zcela ukradene, proc komentujes a kritizujes vec kterou nechces koho to zajima???

 3. T.Z. (neregistrovaný)

  Revoluce se nekoná. Design mi špatnej nepříjde něaký varianty naopak vypadaj velmi dobře. Například moto360 vypadaj levně a jsou hrozně vysoký (rozhodně nic pěkného). Zatim nejlíp vypadají hodinky TOQ od qualcommu a hlavně mají mirasol displej takže tam asi někdo opravdu přemýšlel. Apple upadá po téhle konferenci už o tom není pochyb. I když mě už přesvědčil Iphonem 5C že vedení to nemá v hlavě v pořádku.

  • Jéje, kolik let čteme o upadání…:)

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Nevzpomínám si že by někdy Apple dával rok starý model k tarifům zadarmo…

  • lerion (neregistrovaný)

   On to tak úplně rok starý model není… Plastový kryt možná ano, vnitřnosti ne…

  • Tak tak, 5c nahrazoval předloňský model (zlevnění výroby), jedná se tedy spíše o dva roky starý přístroj, loňský je 5s.

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Představily ho na konferenci s 5 nebo 5S ? Já měl za to že byl představený s 5S

  • Představený vloni, ale střeva předloňská, jen překrytovali 5ku. Ta zároveň nebyla nadále v nabídce (pokud se nepletu).

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Takže sem měl pravdu..díky za objasnění. Nebo se snad se mnou ještě chceš hádat že iP 5C byl úspěch ?

  • T.Z. (neregistrovaný): Byl, má vyšší prodeje než většina hi-end modelů ostatních výrobců…dohromady.

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Budu věřit NY postu.. [odkaz]

  • T.Z. (neregistrovaný): koho v USA zajímá cena ve volném prodeji? Ten článek je postavený dost na vodě. Navíc nevěříš NY Postu, ale nějakému bloggerovi, ach bože, to je dnes matroš, jeden že jsou jen rendery Watch, druhý zaměňuje webové zdroje…

 4. tak si zhrniem zatiaľ žiadny údaj o výdrži čo je pri hodinkách jeden s kľúčových parametrov ale typujem aktívne využívanie tak výdrž deň max 2 už vidím ten každovečerný rituál najpr na nabíjačku iphone potom hodinky no mňa by to teda nebavilo navyše ak dôjde štiava cez deň treba tiež myslieť večer aj keď ešte nie sú na nule rád by som sa nechal prekvapiť že aspoň vydržia týždeň nabité

  k využitiu potrebujem iphone . čo je pri športe dosť nepraktické hlavne v lete . nosenie hodín poslednej dobe veľmi upadá veľa ludi pozerá čas v mobile a zvykli si nato

  a hlavne rozmýšľam akú pridanú hodnotu majú oproti iphone

  • Tak já osobně vidím přínos především v pohodlnějším ovládání hudby. V teoretické rovině pak navigační/statistické funkce na kole (náhrada za cyklocomputeru a zbavení se mobilu na řídítkách), nicméně vozit na kole hodinky na ruce je kravina, takže více méně opravdu jen to ovládání hudby.

   Ale, na kole hodinky ne, u kompu hodinky ne, doma hodinky ne, ono nějak ani není moc kdy je nosit:)

 5. Vojta (neregistrovaný)

  Apple i Google to oba vzali z jinýho konce. Google se víc zaměřil na intuitivnost a jednoduchost bez hromady „zbytečných funkcí“ a Apple vytvořil náhradu telefonu v hodinkách. Ten přístup Applu se mi právě moc nezamlouvá, protože 1) kdo má hodinky má u sebe většinou i telefon, 2) prohlížet si fotky a snažit se s hodinkama dělat to, co s telefonem bude utrpení.

  Google z těch dvou zvolil lepší řešení, je to takový dodatek a ne náhrada. Ale uvidí se ve srovnání.

  • Vojta (neregistrovaný): Vidíš a to jsem měl přesně opačný dojem (přístup Apple vs Google):)

   No nicméně uvidíme, oba jsou teprve na začátku, u Apple se mi líbí, že se umí „pošťuchovat“ uživatelé, tohle bude tahák pro páry, samozřejmě nic, co se nedá dodatečně přidat, no uvidíme. na soudy momentálně nemáme prakticky žádná data a nulové zkušenosti:)

  • jestli existuje něco jako iOVCE, tak je to UNI. Vy budte opravdu Apple obhajovat i když bude prodávatz LEJNA.

   je mi Vás upřímně líto, tedy pokud tak nečiníte za peníze.

  • apropó UNI, tohle jste tvrdil ještě na počátku roku

   uni

   22.01.2014 v 13:06 | Reagovat

   Tak zdá se, že Apple (logicky) především spojí chytré hodinky a náramek se senzory do jednoho produktu. Displej bude sloužit především k odečítání aktuálních hodnot, stavů a notifikací. Určitě nebude rvát kdo ví jaké UI do pidi displeje, bylo by to v rozporu s filozofií „uživatelský zážitek na prvním místě“.

   Také jsem přesvědčen, že budou do značné míry fungovat autonomně s dodatečnou synchronizací hodnot. Těším se.

  • marcoama: A?

  • teď, po tom co APPLE předvedl, tvrdíte opak, ale to si asi nechcet připsutit, že ano

   Nebo snad Apple Watch splňují to co jste popisova la očekával? Jednoduchou analýzou lze řici, NE!

  • Ohledně autonomnosti? Jako že to nemá GPS? Nějak mi asi uniká pointa.

  • Že na příspěvky Uniho vůbec ještě někdo reaguje. Škoda, že se nedá v diskuzích dát někoho do ignore listu. Mam jen jednoho kandidata, ale diskuze se bez něj obejdou. Jen tady neustále někoho napadá, má stále pravdu, i když tvrdí co chvíli něco jiného. Místní šašek.

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Teď mě napadá jestli UNI není blonďatá žena. Všiml sem si na konferenci když oznámily hodinky tak jedna blondýna uprostřed vyskočila a tleskala jak smyslů zbavená ale nikdo se k ní v ovacích ve stoje nepřidal. Nějak tak si představuju UNIho mentalitu. Schválně se podívejte na záznam já se docela bavil…

  • nAscA: nejsem si jist, zda máš opravdu na mysli UNI (tedy mě) nebo spíše UNL apod, kdo by případně napadal. Protože já to nejsem. Tak jako netvrdím každou chvíli něco jiného. Mám pocit, že si mě s někým pleteš. A to není napadání, jen konstatování;-)

  • Nezapomeňte na možnost sledování Tv nebo hraní her na těch hodinkách :-))) – nejzbytečnější zařízení roku (ostatně asi jako všechny smart watch). Tohleto nikam nepovede a výrobci začnou jeden po druhým výrobu hodinek zase ukončovat jako ztrátovou. Max. se přeorientují na specificky sportovní využití – sledování trasy s gps, měření tepu atd., protože to jediný, kdy to člověk využije, ve všech ostatních případech raději sáhne po mobilu, ať už sledování trasy či všechny notifikace, na které člověk tak jako tak hned zareaguje – takhle nejprve kouknu na hodinky, aha někdo píše, a stejně vytáhnu mobil a odepisuju, nebo někdo volá, hned přiložím hodinky před obličej a začnu vykládat (jistě) (v článku se to popisuje tak, jakoby vytáhnutí mobilu z kapsy bylo nějaké utrpení a díky bohu za hodinky, které nás té nepříjemné činnosti ušetří). Nehledě na fakt, že k 99 % činnosti potřebují mít hodinky poblíž spárovaný mobil, takže zbytečnost. V ničem nevybočují od ostatních výrobců hodinek, a to jsem už předtím tady na diskuzi slyšel něco jako, že Apple určitě půjde jinou cestou, protože to mají víc promyšlené, tj. jejich hodinky budou mnohem víc samostatné :-))

  • Vojta (neregistrovaný)

   Ta použitelnost a smysl obou zařízení (Apple/Android) se ukáže časem, až si je lidi pořádně vyzkouší a dokážou porovnat, těžko soudit :)

  • Je to tu opravu smutné, kdosi někde napsal, že by to chtělo označit k ignoraci, toto vlákno je toho příkladem.

   Velmi děkuji marcoamaovi za jeho práci s dohledáním mé citace.

   Protože ta přesně potvrzuje současný stav. Hodinky se osamostatnili. Jsou představená API (Android Wear, „iOS Watch“, Tizen). Je pro mě velmi potěšující, že jsem se takto strefil s predikcí.

   Co je ale velmi smutné je forma, kterou zde někteří prezentují. Jako u trhu, kde se prakticky neví co je dnes a vše se mění a teprve utváří (a ještě bude min. příští rok) vytahovat 8 (osm) měsíců! starou záležitost, kdy byl trh zcela jinak je fakt fakt ubohost.

   Navíc zde směšná, protože nesplnila účel:)

   Opravdu (spasitelka (neregistrovaný)) jděte chlapci ven, už to tu některým lze na mozek.

 6. Tak nějak stále čekám, kdy nám UNI zase položí k diskuzi pod smartwatch tuto toázku? Nebo u WATCH od Applu to není problém, jinde ano?

  uni

  25.06.2013 v 13:37 | Odpovědět

  Doufal jsem, že video ukáže, jak se s nimi tedy telefonuje, jako že mluvím na zápěstí nebo ho má přiložit k uchu (přes hruď abych dostal displej mikrofon/repro na ucho)? Oboje mi přijde jako šaškárna. Nebo se to vyndá z ucyhcení?

  • A? Však to v sobě nemá SIM, aby to mělo sloužit jako telefon. Nechápu.

  • :-D :-D :-D

   vy jste nečetl článek???? Vy nevíte, že má umět přijmout Apple Watch hovor????

  • T.Z. (neregistrovaný)

   TO BUDE TEDA PĚKNÁ ŠAŠKÁRNA ! :D

  • borix (neregistrovaný)

   Nebude to šaškárna. Normální lidi to používat nebudou a komplexáčci jako třeba MATT do nebudou umět obsluhovat.

  • Ano, bude to šaškárna, je jedno jestli je na tom nalepeno Samsung nebo Apple, ne? Ale opakuji, není to primární funkce (jako u modelu s SIM). Hodinky mají kvůli Siri tak jako tak microfon/repro, přenos telefonátu přes BT je jen pár řádků kódu.

 7. Ashal (neregistrovaný)

  Jeden malý dodatek – potvrdilo se, že nebude potřeba potvrzovat platbu přes TouchID, hodinky budou mít systém pinu nebo hesla, které před platbou nebo po nasazení zadáte a pokud budete mít hodinky na sobě, nemusíte platbu potvrzovat, po sundání a opětovném nasazení(zkrátka hodinky poznají, kdy je máte na ruce) zas budete muset potvrdit, že jste to vy. Dál bych řekl, že ač mám Apple produkty rád, počkám si, jak vychytají další generace, třeba dodají další senzory, upravý a zeštíhlý design apod. U prvních generací iPhonů i iPadů mi to přišlo podobné, design byl kostrbatý, ale připravili půdu pro další mnohem lepší generaci. (Třeba iPad 2 mám dodnes a funguje bez problémů)

 8. spasitelka (neregistrovaný)

  chlapci,chodte von a nájdite si nejaké dievča,ktoré vás bude mať rada a nehádajte sa tu kôli elektronike,ten čas tu sa vám už nikdy nevráti

 9. Petr (neregistrovaný)

  Celej smysl hodinkové mánie jde mimo mě, pokud mám v kapse Smartphone nechápu proč mít navíc nějaké hodinky které s ním navíc musejí být spárovány.

  • Tak pokud chceš info z telefonu nebo datové připojení, jaké překvapení, musíš je mít s tím telefonem spárované:) Pokud nechceš mít takovou funkcionalitu, budou ti stačit obyč. hodinky nebo třeba sporttester.

   Jako stěžovat si u chytrých hodinek k mobilu, že se musí párovat, uf uf.

   U ovladače k TV si také stěžuješ, že u něho musíš mít TV?:)

  • femx (neregistrovaný)

   Tak nejak… take me nedochazi na co vlastne ty chytre hodinky jsou. Proc bych na nich mel provozovat nejake polovicate aplikace ktere mam v mnohem lepsi kvalite nemluve o pohodlnosti ovladani v telefonu. A jako sporttester? Hmm to nesmelo vyzadovat telefon behat s telefonem muzu rovnou a mit k nemu hrm pas a bude to mnohem presnejsi nez nejake mereni z ruky. A konecne jako hodiny? Tlusta vecicka, co me bude nudit dobijet temer kazdy den? ….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).