Domů » Bleskovky » Apple Watch 2 dostanou větší baterii. GPS modul by je totiž mohl vmžiku vybít

Apple Watch 2 dostanou větší baterii. GPS modul by je totiž mohl vmžiku vybít

Na čínské sociální síti Weibo se objevil snímek baterie 42mm hodinek Apple Watch 2, což by mohlo znamenat, že se k představení opravdu schyluje. Z fotografie je navíc patrná i kapacita baterie, která by měla být 334 mAh – to představuje přibližně 35% nárůst oproti stávajícím Apple Watch první generace, které mají 246mAh baterii.

Navýšení kapacity je pro společnost Apple logický a evoluční krok, neboť se proslýchá, že by nástupce jablečných chytrých hodinek měl mít integrovaný i GPS modul. První generace Apple Watch vydrží při běžném používání celý jeden den a pokud je spekulace o GPS modulu pravdivá, je navýšení baterie opravdu nutné – GPS je obecně velký žrout energie.

apple_watch_2_battery_weibo
Nová větší baterie chytrých hodinek Apple Watch 2

Jak na tom bude menší 38mm verze s 205mAh baterií se zatím neví, ale očekávat můžeme podobný scénář. Bližší informace se dozvíme už brzy.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

7 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Odkdy je celý jeden den 18 hodin?

 2. Iggy (neregistrovaný)

  Upřímně jsou hodinky dobré na sledování času a max jako sportovní tracker (krokoměr atd.), teda aktivity, které nevybíjejí baterii.

  Max koncept jako Pebble, kdy baterie vydrží i deset dní. A nakonec to zvládá i notifiakce.

  Nabíjet chytré hodinky každý den je hrůza – navíc leckdy ani tak dlouho nevydrží. Takové bych nikdy nechtěl.

  • No docela se hodí k ovládání hudby. Velké telefony jsou nemotorné a náchylnější k upadnutí, pokud nemáš ovladač na sluchátkách, je to hezky po ruce.

   • strejda (neregistrovaný)

    Taky se krásně hodí ke kraťasům a ponožkám v sandálech. Pak konečně vypadáš jako správnej chlap.

   • Iggy (neregistrovaný)

    No tak to je jednodušší koupit sluchátka s ovladačem či přímo malou mp3ku (jestli už úplně nezmizely :-)

   • Iggy (neregistrovaný)

    Hele strejdo, ponožky v sandálech jsou náhodou v pořádku. Každému, co jeho je… Je to jen další umělý diktát. Asi tak stejně jako, že by měl chlap používat holící strojek nejen na vousy.

   • Iggy (neregistrovaný): No to není, protože to dost omezuje výběr v sluchátkách:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).