Apple vydal novou aplikaci pro Android. Prozradí vám, zda vás nešpehuje cizí AirTag

apple airtag recenze

Nedávno jsme psali o tom, jak někteří zloději luxusních automobilů využívají lokalizační štítky Apple AirTag k vytipování vozidla. Majitelé iPhonů jsou proti tomuto sledování teoreticky chráněni, neboť systém iOS rozpozná cizí AirTag, který vás neustále sleduje. Uživatelé telefonů s Androidem byli dosud vůči této hrozbě nechráněni, nyní se však mohou zabezpečit.

Apple vydal aplikaci, která vás ochrání před jeho příslušenstvím

Pokud máte telefon s Androidem a chcete si být jistí, že na vás někdo nepřipnul „špehovací“ AirTag, můžete si nově v obchodě Google Play stáhnout aplikaci Tracker Detect od Applu. Skrze tuto aplikaci můžete proskenovat okolí a zjistit, zda nejste po dobu více než 10 minut sledováni AirTagem, popřípadě jiným zařízením kompatibilním s funkcí Find My. Pokud aplikace takové zařízení najde, můžete je skrze tuto aplikaci „prozvonit“ a odhalit.

TrackerDetect

Oproti systému iOS aplikace nefunguje proaktivně, pokud máte podezření na sledování, musíte provést skenování sami. K používání není zapotřebí účet u Applu, aplikaci tak není možné používat k vyhledávání vlastních štítků. Aplikaci Tracker Detect lze stáhnout z Google Play.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku