Cena:

AirTagy mohou sloužit všelijak. Třeba jako komplic při loupeži automobilu

apple airtag recenze

Lokalizační štítky mají spoustu využití, primárně však slouží k vyhledávání ztracených předmětů. Existují ale i způsoby, jak toto příslušenství zneužít pro kriminální činnost, což dokazuje regionální policie z kanadského města York.

AirTag jako komplic při krádeži auta

Podle policejní zprávy se množí případy, kdy zloději využívají štítky AirTag ke sledování (většinou luxusních) automobilů, které mají v plánu odcizit. Princip je jednoduchý – pachatelé si vyhlédnou automobil, na rušném parkovišti do něj umístí AirTag a poté už jen sledují, kudy se pohybuje a zda náhodou nezastavil na nějakém odlehlém místě.

apple airtag recenze
Apple AirTag

Štítky jsou umisťovány na místa, kde je majitel nemá šanci odhalit – na podvozek, k tažnému zařízení nebo pod vnější krytky. Pokud zloději odhalí automobil na nestřeženém místě, mají díky AirTagu „půl práce“ hotové. Se samotnou loupeží jim však už toto drobné jablečné příslušenství nijak nepomůže. AirTagy sice obsahují ochranu proti sledování, ovšem upozorní pouze majitele iPhonů, což nemusí být nutně každý.

Kanadská policie zatím eviduje již pět loupeží automobilu, při které hrál roli komplice právě AirTag. Policisté proto doporučují jakékoliv zabezpečení vozidla, ať už parkování v garáži, zámek na volant apod.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.