Domů » Bleskovky » Apple vydal iOS 14.5.1, watchOS 7.4.1 a macOS Big Sur 11.3.1

Apple vydal iOS 14.5.1, watchOS 7.4.1 a macOS Big Sur 11.3.1

Je to sotva týden od doby, kdy Apple vydal větší aktualizaci operačního systému iOS s pořadovým číslem 14.5. Toto označení mu nicméně nevydrželo dlouho, neboť dnes uvolnil gigant z Cupertina verzi 14.5.1, která přináší jen několik menších oprav. Aby aktualizaci na iOS nebylo smutno, připravil Apple taktéž novou verzi watchOS s číslem 7.4.1 a macOS Big Sur s označením 11.3.1. Co všechno se změnilo?

ios 14 5 iphone
iOS poměrně nedávno dostal zásadní aktualizaci s označením 14.5

V rámci iOS nedošlo prakticky k žádné zásadnější změně, Apple jen opravil chybu, která způsobovala, že se některým uživatelům nezobrazoval dialog s možností odmítnout sledování aplikacemi. Nyní by už vše mělo být v pořádku. V případě macOS Big Sur se jedná o záhadnou aktualizaci, která „poskytuje důležitou bezpečnostní aktualizaci a je doporučená pro všechny uživatele“. Podle informací 9to5Mac jde o opravu chyb ve WebKitu, které mohly být potenciálně zneužity.

bigsur update
V redakci už naše přístroje aktualizujeme

Aktualizace se dočkal také sytém watchOS, nicméně stejně jako v případě mobilního operačního systému i zde je změn jako šafránu. Opravy se dočkal rovněž dialog s možností odmítnutí sledování aplikacemi a Apple taktéž zapracoval na bezpečnosti. Všechny aktualizace jsou postupně uvolňovány mezi uživatele, takže nezoufejte, pokud se na vaše zařízení ještě nedostalo.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).