Domů » Bleskovky » Apple vydal iOS 14.5.1, watchOS 7.4.1 a macOS Big Sur 11.3.1

Apple vydal iOS 14.5.1, watchOS 7.4.1 a macOS Big Sur 11.3.1

Je to sotva týden od doby, kdy Apple vydal větší aktualizaci operačního systému iOS s pořadovým číslem 14.5. Toto označení mu nicméně nevydrželo dlouho, neboť dnes uvolnil gigant z Cupertina verzi 14.5.1, která přináší jen několik menších oprav. Aby aktualizaci na iOS nebylo smutno, připravil Apple taktéž novou verzi watchOS s číslem 7.4.1 a macOS Big Sur s označením 11.3.1. Co všechno se změnilo?

ios 14 5 iphone
iOS poměrně nedávno dostal zásadní aktualizaci s označením 14.5

V rámci iOS nedošlo prakticky k žádné zásadnější změně, Apple jen opravil chybu, která způsobovala, že se některým uživatelům nezobrazoval dialog s možností odmítnout sledování aplikacemi. Nyní by už vše mělo být v pořádku. V případě macOS Big Sur se jedná o záhadnou aktualizaci, která „poskytuje důležitou bezpečnostní aktualizaci a je doporučená pro všechny uživatele“. Podle informací 9to5Mac jde o opravu chyb ve WebKitu, které mohly být potenciálně zneužity.

bigsur update
V redakci už naše přístroje aktualizujeme

Aktualizace se dočkal také sytém watchOS, nicméně stejně jako v případě mobilního operačního systému i zde je změn jako šafránu. Opravy se dočkal rovněž dialog s možností odmítnutí sledování aplikacemi a Apple taktéž zapracoval na bezpečnosti. Všechny aktualizace jsou postupně uvolňovány mezi uživatele, takže nezoufejte, pokud se na vaše zařízení ještě nedostalo.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Aktualizace se mi zasekne přesně v okamžiku, jako je na obrázku. Tedy v místě, kdy „Zbývá přibližně 15 minut“…
    Někdo obdobné zkušenosti a řešení?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).