Domů » Bleskovky » Apple varuje: u MacBooků krytku na webkameru nepoužívejte, hrozí poškození displeje

Apple varuje: u MacBooků krytku na webkameru nepoužívejte, hrozí poškození displeje

Apple v tomto měsíci zveřejnil nový dokument podpory pro počítače MacBook, ve kterém varuje před používáním jakýchkoliv krytek webkamery iSight. Stalo se tak poté, co se na internetu začaly objevovat obrázky poškozených obrazovek MacBooků způsobených právě mechanickými kryty čelní kamery.

Problémy má zejména 16“ MacBook Pro

Apple v dokumentu uvádí, že vzdálenost mezi displejem a klávesnicí je navržena s velmi těsnými tolerancemi, takže jakýkoliv „materiál“ navíc v tomto meziprostoru může způsobit poškození displeje, popřípadě může narušit funkčnost automatické změny jasu a funkce TrueTone.

macbook 1

Apple jako alternativu ke krytkám doporučuje využívat indikační kontrolku oznamující, kdy je kamera používána, stejně tak se mají uživatelé v systému rozhodnout, kterým aplikacím dají k fotoaparátu přístup.

macbook 2

Zdá se, že nejvíce potíží způsobuje krytka kamery na nejnovějším 16“ MacBooku Pro z listopadu loňského roku, který se pyšní tenčími rámečky okolo displeje. Někteří postižení uživatelé prý používali stejné krytky u starších modelů, a to mnoho let bez jakýchkoliv defektů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments