Domů » Bleskovky » Apple v Česku aktualizuje mapové podklady. Jeho auta křižují napříč regiony

Apple v Česku aktualizuje mapové podklady. Jeho auta křižují napříč regiony

Apple Mapy byly v době svého uvedení poměrně velký „průšvih“. Od roku 2012, kdy se Tim Cook oficiálně omluvil za jejich katastrofální stav, se nicméně mnoho změnilo. V zahraničí a především ve Spojených státech platí za spolehlivé mapové podklady, podle kterých se nemusíte bát nechat se navigovat.

apple maps mapy unsplash
Apple Mapy už napravily svou pošramocenou pověst

V našich končinách je nicméně situace jiná. Ne že by Apple Mapy byly špatné, ale vedle alternativ typu Mapy Google, Waze či mapy od Seznamu jsou ty s nakousnutým jablkem ve znaku zkrátka chudým příbuzným. Apple to každopádně nechce nechat jen tak, a proto toto léto vyslal svou flotilu mapovacích vozů do všech koutů naší republiky.

Snímek obrazovky 2021 06 28 v 0 47 51
Informace o sbírání dat pro mapové podklady jsou dostupné z oficiálních stránek Applu

Jestli Apple sbírá podklady pro základní vylepšení map či rovnou pro funkci Look Around, tedy obdobu Street View od Googlu, není prozatím jasné, ale pravděpodobně vylepšuje obě technologie. Vzhledem k tomu, že automobily s fotoaparáty na střeše jsou jen obtížně přehlédnutelné, je velmi pravděpodobné, že se s některým z nich v dohledné době setkáte. My jsme auto za poslední dva týdny viděli třikrát – v Praze, Kolíně a v menších vesnicích ve Středočeském kraji.

Viděli jste mapovací vůz od Applu v terénu? Dejte nám vědět do komentářů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. A perfektní by bylo, kdyby společnosti mezi sebou sdílely data, například detaily o firmách, jejich otevírací hodiny, recenze,…

    • Což samozřejmě nedává smysl. Jaká je motivace pak tyhle data sbírat a chtít po uživatelích psát recenze, když to pak předáte konkurenci? :) Protože tyhle detaily jsou právě tou konkurenční výhodou.

      Smysl by dávalo tam intergrovat recenze z dalších platforem (jako třeba yelp a podobné) ale to už tu myslím bylo a stejně se to nějak extra (aspoň u nás) neuchytilo.

  2. Taky jsem auto viděl v Praze už asi třikrát za červen :)

  3. Třeba už ty mapy budou i použitelný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).