Domů » Bleskovky » Apple se oficiálně omluvil za mizerné mapy v iOS 6

Apple se oficiálně omluvil za mizerné mapy v iOS 6

Když Apple před týdnem uvolnil novou verzi iOS 6 s více než 200 novinkami, byly tím nejdiskutovanějším „vylepšením“ rozhodně nové vestavěné Mapy. Společnost totiž dala vale léty ověřeným a neustále zdokonalovaným podkladům od Googlu a rozhodla se jít vlastní cestou.

Krátce po uvolnění se však ukázalo, že nové Mapy nejenže zdaleka nedosahují kvalit konkurence, ale kvůli velkému množství mnohdy absurdních chyb jsou pro spoustu lidí prakticky nepoužitelné. Na internetu se pak kromě nářků a spílání v diskuzních fórech a na stránkách oficiální podpory Applu objevilo také několik projektů, kde se mohou uživatelé chlubit se svými „bugovými úlovky“ (viz obrázek výše).


Tim Cook, CEO společnosti Apple, proto dnes na stížnosti uživatelů zareagoval oficiální omluvou. Vyjádřil politování nad tím, že společnost nebyla schopná v tomto případě poskytnout zákazníkům stejnou kvalitu svého produktu, na kterou jsou u ní po léta zvyklí. Dále uvedl, že je iOS 6 nainstalované již na více než 100 milionech zařízení a jeho uživatelé již použili nové Mapy k vyhledání více než půl miliardy lokací. Cook dále zdůraznil, že Apple nyní tvrdě pracuje na nápravě a bude se snažit dostat opravené Mapy k zákazníkům co nejdříve. Ti mohou podle jeho slov mezitím využít některou z aplikací v App Store (Bing, MapQuest, Waze) nebo si na domovské obrazovce vytvořit ikonu pro webovou verzi Google či Nokia map.

Zdroj: Apple (česky), fotografie z The Amazing iOS 6 Maps

Miroslav Havlíček

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
anawarr
Uživatel
anawarr

mně se to líbí. hned je vidět, co se dělá v číně (hw) a co si dělají doma v usa (sw)

P.at.rik (neregistrovaný)
Anonym
P.at.rik (neregistrovaný)

Steve Jobs se musí obracet v hrobě. Ten by nic podobného nikdy nepřipustil.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Ten se bude obracet cim dal casteji.

Peete
Uživatel
Peete

Moc silná slova…

Pacikx
Uživatel
Pacikx

To PEETE: Já bych řekl, že tohle jsou ještě velice slabá slova…

Peete
Uživatel
Peete

Já vím, ale občas není na škodu přílít do ohně olej :D

premikkoci
Uživatel
premikkoci

Když porovnáte mapy v androidu a mapy v iOS5, tak je jasné proč Apple šel touto cestou. Je jenom otázka času, kdy se mapy od Apple budou dát srovnat s Google maps. Nadruhou stranu je jasné, že to ještě chvilku potrvá.

weth
Uživatel
weth

Naprosty souhlas. A prave proto by mel Google vydat svoje mapy na iOS co nejdrive, aby nenechal konkurenci se nadechnout.