Apple se oficiálně omluvil za mizerné mapy v iOS 6

Když Apple před týdnem uvolnil novou verzi iOS 6 s více než 200 novinkami, byly tím nejdiskutovanějším „vylepšením“ rozhodně nové vestavěné Mapy. Společnost totiž dala vale léty ověřeným a neustále zdokonalovaným podkladům od Googlu a rozhodla se jít vlastní cestou.

Krátce po uvolnění se však ukázalo, že nové Mapy nejenže zdaleka nedosahují kvalit konkurence, ale kvůli velkému množství mnohdy absurdních chyb jsou pro spoustu lidí prakticky nepoužitelné. Na internetu se pak kromě nářků a spílání v diskuzních fórech a na stránkách oficiální podpory Applu objevilo také několik projektů, kde se mohou uživatelé chlubit se svými „bugovými úlovky“ (viz obrázek výše).

Tim Cook, CEO společnosti Apple, proto dnes na stížnosti uživatelů zareagoval oficiální omluvou. Vyjádřil politování nad tím, že společnost nebyla schopná v tomto případě poskytnout zákazníkům stejnou kvalitu svého produktu, na kterou jsou u ní po léta zvyklí. Dále uvedl, že je iOS 6 nainstalované již na více než 100 milionech zařízení a jeho uživatelé již použili nové Mapy k vyhledání více než půl miliardy lokací. Cook dále zdůraznil, že Apple nyní tvrdě pracuje na nápravě a bude se snažit dostat opravené Mapy k zákazníkům co nejdříve. Ti mohou podle jeho slov mezitím využít některou z aplikací v App Store (Bing, MapQuest, Waze) nebo si na domovské obrazovce vytvořit ikonu pro webovou verzi Google či Nokia map.

Zdroj: Apple (česky), fotografie z The Amazing iOS 6 Maps

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku