Cena:

Apple testuje více variant ohebného iPhonu, jeho představení nechce uspěchat

Foldable iPhone 2023 Feature Blu

Ohebné telefony zažívají především díky Samsungu a jeho modelům Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 raketový vzestup popularity, ke kterému se pomalu přidávají také ostatní výrobci. Kdo s vydáním ohebného smartphonu stále otálí, je Apple, nicméně podle různých spekulací na své vlastní „skládačce“ už nějakou dobu pracuje.

Podle známého leakera Dylandkta nicméně Apple netestuje pouze jednu variantu ohebného iPhonu, ale rovnou několik různých prototypů. I přes to se Dylandkt domnívá, že se ohebného iPhonu jen tak nedočkáme – Apple je údajně stále na vážkách, zda jsou ohebné smartphony budoucností, či jen momentálním trendem, který brzy opadne.

foldable iphone
Apple s uvedením ohebného iPhonu nikterak nespěchá

Apple podle Dylandkta trápí příliš mnoho kompromisů, se kterými se skládací smartphony potýkají. Kalifornská společnost si chce být jistá tím, že případný skládací iPhone nebude po designové stránce krokem zpět, především co se týče kvality displeje. Dle Dylandkta bude Apple v dohledné době vyčkávat na správnou příležitost, kdy se do raketově rostoucího trhu se svým zařízením zapojí.

Známí analytici odhadují představení ohebného iPhonu už příští rok

Proti tomuto tvrzení nicméně stojí známí analytici Ming-Chi Kuo a Ross Young. Zatímco Kuo předpovídá ohebný iPhone s 8“ OLED QHD+ displejem už v roce 2023, Young o příštím roce mluví jako o nejbližším možném termínu a spíše se přiklání k roku 2024. Zda budou mít pravdu uznávaní analytici, či leaker, je prozatím ve hvězdách, nicméně jistý je fakt, že Apple s představením ohebného iPhonu nikterak nespěchá.

0 %

Trust Meter

Jak věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.