Domů » Bleskovky » Apple skončil s prodejem 21“ Maců. Vyklízí prostor pro nové modely?

Apple skončil s prodejem 21“ Maců. Vyklízí prostor pro nové modely?

Z nabídky Applu přes víkend zmizel 21“ iMac na čipu Intel. V prodeji zbyl jen nový 24“ iMac s čipem M1 a největší 27“ iMac na Intelu. Podle některých zdrojů se zdá, že se v nabídce brzy objeví nový malý iMac, tentokrát ale postavený na výkonných čipech M1 Pro a M1 Max.

imac 2021 clanek
iMac 24“ s čipem M1

Nový iMac (nebo snad iMac Pro?) by měl mít miniLED displej s technologií ProMotion, což znamená obnovovací frekvenci 120 Hz. Stejná kombinace je i u MacBooku Pro s čipem M1, takže by dávala smysl i pro nový iMac. Základní model má jít do prodeje s 16 GB operační paměti a 512GB úložištěm.

Otázkou stále zůstává, jak velkým displejem bude nový iMac osazen. Designově má vycházet z aktuálního 24palcového modelu. Nebude chybět HDMI, čtečka SD karet nebo USB-C konektor. Dokonce se dostane i na ethernetový konektor a aktuálně prý probíhá i testování Face ID.

Cena bude startovat někde okolo 2 000 USD, což je v přepočtu asi 44 000 Kč bez DPH. Dočkat bychom se měli v první polovině roku 2022.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).