Apple si ve Francii prosadil svou. K iPhonům už nebude přibalovat sluchátka

iphone 13 pro max 11

Když se technologický gigant Apple v roce 2020 vydal na svou „ekologickou“ misi, mnoho uživatelů mu nemohlo přijít na jméno. V rámci zefektivnění přepravy (a ušetření výrobních nákladů) totiž ke svým iPhonům přestal přibalovat sluchátka EarPods a také nabíjecí adaptér. Zatímco ve většině zemí toto zeštíhlení prodejního balení proběhlo bez větších problémů, ve Francii Apple narazil na tamní legislativu.

iphone 13 package earphones
Ve Francii už Apple k telefonům nemusí přidávat sluchátka

Francie má totiž obavy z dopadů rádiového záření na lidské tělo, proto po výrobcích chytrých telefonů požaduje, aby uživatelům poskytli alternativu v podobě sluchátek s handsfree. Cílem je především chránit děti ve věku 14 let a mladší, které jsou podle francouzských představitelů nejnáchylnější skupinou.iphone 13 pro max 11Nepřehlédněte

iPhone 13 se ve Francii nesmí prodávat bez sluchátek. Apple opět přišel s originálním trikem

V zemi galského kohouta proto Apple balil své iPhony do větší krabičky, která obsahovala zákonem garantovaná sluchátka. Nyní se však zdá, že je této praktice konec – od dnešního dne, tedy 24. ledna, už Apple ke svým telefonům nebude drátová sluchátka přibalovat.

Francouzský zákon prošel novelizací, vyšel vstříc výrobcům smartphonů

Francouzský zákon, který vyžadoval přibalování sluchátek, totiž prošel novelizací ve francouzském Národním shromáždění. Nyní musí výrobci pouze zajistit, že drátová sluchátka budou v jejich nabídce dostupná jakožto volitelné příslušenství. Informaci o konci přibalování sluchátek k iPhonům přinesl operátor Fnac, který taktéž zmínil, že sluchátka už také nebudou dostupná v baleních smartphonů od Xiaomi.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku