Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Apple si oblíbil Microsoft Store. Po iTunes jej obohatil o novou aplikaci iCloud

Apple si oblíbil Microsoft Store. Po iTunes jej obohatil o novou aplikaci iCloud

V dubnu loňského roku se v obchodě aplikací Microsoft Store objevil multimediální přehrávač iTunes, což byl od Apple poměrně nevídaný a překvapivý krok. Kalifornská firma zřejmě vycítila velkou základnu uživatelů Windows, kteří by se mohli stát předplatiteli hudební služby Apple Music. V podobném duchu nyní Apple přistupuje i ke své službě iCloud; i ta nyní přistála v Microsoft Store, a to navíc ve zbrusu nové podobě.

icloud windows 1

Funguje stejně jako OneDrive

Pokud si iCloud z obchodu aplikací stáhnete, dojde k integraci úložiště přímo do průzkumníka Windows, na jeden klik se tak jednoduše dostanete ke všem svým fotografiím, videím, emailům, kalendářům a dalším důležitým souborům uložených v iCloudu. Aplikace funguje na stejných základech jako OneDrive, uživatel si tak může vybrat, které soubory a složky mají být synchronizovány, a u kterých mají být vidět pouze zástupci online verzí.

icloud windows 2

S daty na iCloudu lze pracovat klasicky jako s jakýmikoliv jinými soubory, skrze průzkumníka Windows lze tato data přímo sdílet formou odkazu na online úložiště. Aplikace je zdarma a vyžaduje přihlášení k Apple účtu, na kterém dostanete bezplatně 5 GB cloudového prostoru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments