Apple s novinkami pro letošní rok ještě neskončil. Kdy představí nové počítače Mac?

MacBook Air M2 clanek

Apple v tomto týdnu představil několik novinek – tablety iPad i iPad Pro a novou generaci Apple TV. Premiéra proběhla potichu bez typické keynote, pravděpodobně z důvodu malého množství mezigeneračních vylepšení. Ani těmito produkty ale firma z Cupertina neudělala pomyslnou tečku za letošním rokem – v rukávu jí ještě několik karet zbylo. Ano, jde o Mac.

Podle Marka Gurmana ze serveru Bloomberg Apple ještě do konce letošního roku představí nové počítače, a to konkrétně 14″ a 16″ MacBooky Pro společně s novým Macem mini. I v tomto případě se máme dočkat odhalení pouze formou tiskové zprávy, neboť všechny tři počítače budou vycházet ze současných modelů a prakticky jedinou změnou má být nasazení nových SoC generace Apple M2.

Apple M2 9

Základní Apple M2, který se pravděpodobně objeví v novém Macu mini, známe již z MacBooků představených letos na jaře. U vrcholných MacBooků Pro očekáváme nasazení dosud nepředstavených čipsetů Apple M2 Pro a M2 Max.

A kdy by mělo k představení nových jablečných počítačů dojít? Gurman odhaduje, že se tak stane někdy v listopadu, podobně jako v případě 16″ MacBooku Pro v roce 2019 nebo prvních tří Maců s Apple M1 v roce 2020.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku