Apple rozjel v App Store nekompromisní čistku, vývojáři se bouří

Apple App Store

O víkendu se v souvislosti s App Storem odehrála nevídaná bouře. Aplikace, které nebyly „značnou dobu“ aktualizované, Apple navrhuje smazat, pokud nedostanou náležitou aktualizaci ze strany vývojářů. Ti se ale zlobí a mají k tomu pádný důvod.

Ve zmíněném digitálním obchodě, který slouží ke stahování aplikací na celou plejádu produktů „Designed in California“, najdeme téměř 2 miliony položek. Některé starší a některé výrazně novější. Apple v e-mailu vývojáře výslovně upozorňuje, že jakmile nedojde k aktualizaci do 30 dnů, bude aplikace, které se výzva týká, odstraněna. Úsměvně pak působí, že v e-mailu vůbec neuvedl, jak dlouho aplikace postrádá softwarový update. Celkový počet aplikací navržených ke smazání Apple nezveřejnil.

Spousta aplikací je přitom již hotová, tedy na konci své vývojové fáze, jak potvrzuje jedna z postižených vývojářek na Twitteru. Vedení cupertinského výrobce proto tímto krokem zdvihlo vlnu nevole. Podle nich totiž zcela přehlíží, že některé aplikace (zejména hry) jsou v naprostém pořádku i uživatelsky bezpečné a aktualizace na ně již nesměřují zkrátka kvůli tomu, že není co vylepšovat.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku