Domů » Bleskovky » Apple prý chystá iPhone SE druhé generace, dorazit má počátkem příštího roku

Apple prý chystá iPhone SE druhé generace, dorazit má počátkem příštího roku

Příští rok bychom se mohli vůbec poprvé dočkat rovnou čtyř nových iPhonů. Podle nedávných spekulací má dorazit pokračovatel iPhone X, jeho zvětšená varianta s přídomkem Plus, a nakonec levnější model s LCD displejem, který se velikostně zařadí mezi ně (více informací). A aby těch jablečných telefonů nebylo málo, můžeme se prý těšit i na druhou generaci modelu iPhone SE.

Podle čínského serveru Economic Daily News je dokonce iPhone SE 2 ve výrobě v indické továrně společnosti Wistron, která vyráběla i první generaci. Připravovaný model má podle indických zdrojů dorazit někdy v prvním čtvrtletí příštího roku. Telefon si má ponechat design i 4″ displej, k obměně má dojít zejména u vnitřních komponent – osazen má být loňský čipset Apple A10 Fusion, 2 GB RAM a lepší fotoaparáty – vzadu 12Mpx, vpředu 5Mpx. Telefon má být nabízen v kapacitách 32 a 128 GB, kapacita akumulátoru má narůst na 1 700 mAh.

Nový iPhone SE by si měl ponechat ikonické domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů Touch ID, chybět by neměl ani jack na sluchátka. Největším tahákem malého iPhonu ale bude patrně cena, která zpřístupní iOS vrstvám, pro které jsou „velké“ iPhony příliš drahé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments