Domů » Bleskovky » Apple prý chystá iPhone SE druhé generace, dorazit má počátkem příštího roku

Apple prý chystá iPhone SE druhé generace, dorazit má počátkem příštího roku

Příští rok bychom se mohli vůbec poprvé dočkat rovnou čtyř nových iPhonů. Podle nedávných spekulací má dorazit pokračovatel iPhone X, jeho zvětšená varianta s přídomkem Plus, a nakonec levnější model s LCD displejem, který se velikostně zařadí mezi ně (více informací). A aby těch jablečných telefonů nebylo málo, můžeme se prý těšit i na druhou generaci modelu iPhone SE.

Podle čínského serveru Economic Daily News je dokonce iPhone SE 2 ve výrobě v indické továrně společnosti Wistron, která vyráběla i první generaci. Připravovaný model má podle indických zdrojů dorazit někdy v prvním čtvrtletí příštího roku. Telefon si má ponechat design i 4″ displej, k obměně má dojít zejména u vnitřních komponent – osazen má být loňský čipset Apple A10 Fusion, 2 GB RAM a lepší fotoaparáty – vzadu 12Mpx, vpředu 5Mpx. Telefon má být nabízen v kapacitách 32 a 128 GB, kapacita akumulátoru má narůst na 1 700 mAh.

Nový iPhone SE by si měl ponechat ikonické domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů Touch ID, chybět by neměl ani jack na sluchátka. Největším tahákem malého iPhonu ale bude patrně cena, která zpřístupní iOS vrstvám, pro které jsou „velké“ iPhony příliš drahé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. RIP iOS pokud se to potvrdí. Optimalizace na 4 telefony ročně s rozdílným HW bude hřebíček po apple, už teď má co dělat aby iOS šlapal na současných telefonech, natož na iP6 / 7 :/

  • No porod přechodu z 32bit na 64bit se musí naštěstí protrpět jen jednou:) On takový Android x86 také není kdo ví co ;)

  • „On takový Android x86 také není kdo ví co “
   Spise nez „neni kdo vi co“ bych rekl ze neni vubec. Nevybavuji si zadne aktualni android zarizeni s jinou architektutou nez ARM.
   Asi vubec nevis co je x86, ze jo? Sup, bez si nastudovat rozdily mezi ARM a x86:D

  • 64bitový je iOS od uvedeni iPhone 5s, jinak by nebylo mozne provozovat 64bitove aplikace. V iOS 11 doslo jen odstraneni podpory 32bitovych aplilaci.

  • Nevim, proc sem tahas x86 a pokud vim, tak problemem Androidu na x86 byla jen podpora aplikaci vyuzivajicich NDK.
   Android zvladl zavedeni podpory ARMv8 vcelku v pohode, stejne jako iOS.

  • Uni, zase mimo – holinky, hodinky, vsechno jedno, stejne se oboje natahuje.

  • :D
   a čo lenovo a ich intel smartphony , tam bol tiež ARM :D
   čím dalej tým tu je viac tupoňov

 2. Ó zmenšeném iPhone se nedávno psalo, pak to bylo zase vyvráceno,už nevím čemu vlastně věřit.
  Každopádně SE taky být nemělo a jaký slavilo úspěch, takže by byl Apple sám proti sobě, kdyby nevyrobil jeho přímého nástupce.
  Pokud si zachová rozumnou cenu a designově půjde ve šlépějích šestky, okamžitě do něj jdu a po letech se vratim k iOS.

 3. Promiň pH,článek jsem jen přelétl a děkuji.
  No v tom případě by stačil i původní SE, výkonové i funkcemi ideální, velikosti také.
  Jen asi počkat až bude nástupce, cena pak mírně spadne

 4. No ale když už bych depo letech vrátil k Apple, vezmu asi iPhone6 32GB tedy znovu oživenou prvotinu s větší paměti.
  Zamrzí jen že nedělají bílou

 5. Už se těším a doufám že bude mít iOS 11 ????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).