Domů » Bleskovky » Apple prozradil, proč nové MacBooky nemají Face ID ani dotykový displej

Apple prozradil, proč nové MacBooky nemají Face ID ani dotykový displej

V rozhovoru pro The Wall Street Journal se zástupci Applu vyjadřovali ke dvěma věcem, které nejvíce chybí u nových MacBooků. Jedná se o mnohokrát diskutované Face ID a dotykové obrazovky.

Face ID je tu s námi od uvedení iPhonu X a prakticky od té doby se diskutuje také o jeho integraci do MacBooků. Bohužel ani poslední keynote, na které byly odhaleny nové MacBooky Pro 14“ a 16“, toto nezměnila a Face ID máme stále jen u iPhonů a iPadů.

MacBook Pro Unsplash Martin Sanchez
Ilustrační obrázek

Tom Boger, který zodpovídá za produktový marketing iPadů a Maců, v rozhovoru uvedl, že v momentě, kdy už stejně máme ruce na klávesnici, je pohodlnější použít Touch ID. Položit prst na senzor v rohu klávesnice je tedy podle Applu lepší než se prostě podívat do kamery v displeji.

MacBook Pro 3
Nové MacBooky Pro

Dalším velkým tématem jsou dotykové displeje. Ačkoliv by Applu hrozilo, že s příchodem dotykových panelů na MacBooky klesnou prodeje iPadů, mnoho uživatelů by tuto novinku uvítalo. John Ternus zodpovídající za hardwarové inženýrství tuto domněnku v podstatě potvrdil a zároveň uvedl, že iPad je plně optimalizovaný na dotykové ovládání a MacBooky jsou plně optimalizované na ovládání prostřednictvím klávesnice a touchpadu. Na tom by se do budoucna nemělo nic měnit.

macbook pro magsafe 3 charging
Návrat nabíjení MagSafe

Boger v rozhovoru okomentoval také opětovné přijetí HDMI a MagSafe konektoru nebo čtečky paměťových karet. Přiznal, že se Apple v tomto ohledu v minulosti mýlil, a na základě přání a požadavků zákazníků se tak rozhodl tyto prvky MacBookům vrátit.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

14 komentářů

 1. FAce ID bude 100pro příští rok, apple si musí nějaký novinky šetřit taky do foroty, aby měl vůbec co ukazovat pak dál

  • Naprostý souhlas, také si myslím, že příští rok to tam narvou. Osobně bych uvítal oboje řešení. FaceID po otevření macbooku a touchID třeba pro placení. Mimochodem, nevím jak ten člověk přišel na to, že uživatelé mají ruce na klávesnici při otevíraní macbooku…

 2. Mě by zajímal důvod toho výřezu :D

  • Aby si na něj lidi zvykli a příští generaci přivítali s otevřenou náručí, když tam Apple přidá ten (podle nich) zbytečný FaceID.

  • FaceID bych pochopil, ale dát tam jen FullHD kamerku a takovou šílenost jako je notch…jako marketingová příprava na FaceID, to bych pochopil, ale to by nesměl Apple potvrdit, že se s FaceID u Macbooků nepočítá :D

 3. Když odemykám mobil, taky ho mám už v ruce ty de*ile! Takovej canc :-D. Jen marketingový kecy. A s těma portama LOL… komedianti.

  • Ale když čuráš, tak ho máš pořád ještě v kalhotách – zkus zapracovat ještě na tomhle .-)

  • JP23: apple robi z teba dobry den a smeje sa ti do xichtu. Ale ano, Mag.net ho ma v kalhotach 🤦‍♂️

  • Apple robi ze mna dobry den? Hmm, jak to jenom chápat – jakože mi někdo z Applu drží pistoli u hlavy a nutí mě nakupovat jejich produkty? Zajimavá představa, trpíš takovými bludy často?

  • JP23: Podle těch hov*en co tu nableješ to tak skoro vypadá.

  • „jakože mi někdo z Applu drží pistoli u hlavy a nutí mě nakupovat jejich produkty? “

   Ved prave to je na tom ta tragikomedia. Te tebe ani tu pistol netreba.

  • Ne no, protože chytří, vzdělaní, bohatí a úspěšní lidé jako já si umí vybrat ten nejlepší produkt dle svých preferencí. A já jsem náročný člověk, nesnáším reklamy, chci plnohodnotný autentický produkt od autentické IT firmy. Ze srdce nesnáším Čínské šmejdy, nenávidím asijskou designovou „školu“ a jedinou vyjímku, kterou jsem ochotný udělat, je big screen TV.

   Takže si užívejte váš reklamosystém, otroci reklamy :-)

  • Napsal produkt applu- iovce 🤣.

  • Prý náročný člověk a koupí si něco s iOS :D No budu dělat, že jsem to nečetl. Ale díky za pobavení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).