Domů » Bleskovky » Apple příští rok vzkřísí iPad Mini. Dorazí společně s 10″ iPadem s tenčími rámečky

Apple příští rok vzkřísí iPad Mini. Dorazí společně s 10″ iPadem s tenčími rámečky

V letošním roce nás Apple zaplavil novými tablety, na jaře představil základní iPad s podporou stylusu, na podzim pak odhalil výkonné a drahé iPady Pro. V příštím roce bychom se údajně měli dočkat dalších jablečných tabletů, přičemž by mělo dojít i ke vzkříšení malého iPadu Mini.

Poslední iPad Mini 4 byl představen v roce 2015, Apple jej však dále na svém webu nabízí. Podle čínských a japonských médií jej možná čeká stejný osud jako Mac Mini, který se letos také po letech dočkal nové generace. iPad Mini 5 má být údajně představen v prvním pololetí příštího roku, masová produkce má být zahájena ještě v tomto měsíci. iPad Mini má útočit především nízkou cenou, kterou bude obhajovat horší kvalitu displeje a nižším výkonem, než mají jeho sourozenci z řady iPad Pro.

Základní iPad se má dočkat přepracování

Apple by měl v příštím roce představit i nový základní iPad, u něhož má dojít ke zvětšení displeje na 10 palců a zmenšení rámečků kolem něj. Je tak možné, že i tento tablet se rozloučí s technologií Touch ID a nahradí ji TrueDepth kamerkou s odemykáním obličejem. I tento tablet bychom měli očekávat v prvním pololetí příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments