Apple příští rok představí prémiová sluchátka a výrazně lepší AirPody

Ještě letos by měl přijít malý refresh sluchátek Apple AirPods (recenze), který má přinést nový čip a schopnost reagovat na hlasové povely bez nutnosti doteku. Mnohem lepšího audia s logem Apple bychom se podle informací serveru Bloomberg mohli dočkat v roce 2019.

Příští rok ve znamení high-endu

V příštím roce mají přijít zbrusu nové AirPods, tentokráte však s high-endovým zvukem, výrazně lepším potlačením okolního hluku a také větším dosahem od spárovaného zařízení. Apple navíc zkoumá možnost implementace biometrických snímačů, například senzoru tepové frekvence. Kromě toho mají být příští AirPods odolné vůči dešti a potu. Tato sluchátka nebudou mít za cíl nahradit současný model (po refreshi), ale doplnit; proto má být nová generace dražší.

Apple také údajně připravuje high-endová náhlavní sluchátka s masivními mušlemi a mostem, které mají konkurovat podobných modelů od značek Bose a Sennheiser, a to jak zvukem, tak cenou. Tato sluchátka mají mít na sobě logo Apple, nikoliv Beats. Tato sluchátka byla prý plánována již v tomto roce, nakonec je však Apple odsunul do roku 2019.

Posledním audio produktem pro příští rok má být druhá generace reproduktoru HomePod, o něm zatím víme pouze to, že jeho výrobu převezme výhradně čínský Foxconn, neboť společnost Inventec vyrábějící první generaci měla problémy s dodávkami. Ty však mají být údajně zažehnány a Inventec stále lobbuje, aby o velký kontrakt s Applem nepřišel.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku