Domů » Bleskovky » Apple pracuje na zařízení s ohebným displejem. O iPhone se ale nejedná

Apple pracuje na zařízení s ohebným displejem. O iPhone se ale nejedná

Nedávno zveřejněný patent Microsoftu odhalil, že společnost testuje možnosti ohebných displejů pro případnou implementaci v zařízeních Surface. Dle nejnovějších zpráv o podobném konceptu přemýšlí také Apple. Technologický gigant z Cupertina podle všeho pracuje na ohebném iPadu.

ipad foldable
Apple pracuje na zařízení s ohebným displejem. O iPhone se ale nejedná (ilustrační obrázek)

Zařízení by mělo nabídnout úhlopříčku v rozmezí 11 až 15 palců. Mimo to se ve zveřejněné zprávě objevuje zmínka o čipsetech řady A, kterým by měl dělat společnost 5G modem. To je zajímavé především proto, že výrobce dosud nevydal žádný telefon, jenž by sítě nové generace podporoval – je zde tak co dohánět. Nejpřekvapivější informací je však očekávané datum vydání. Dočkat bychom se totiž mohli už v následujícím roce.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

6 komentářů

 1. JoeBlack

  Tak Apple už ohebné zařízení dávno vydal minulý rok.
  Jediné co jim chybí vyřešit je, jak ten zkroucený iPad Pro zase narovnat.

 2. Carda (neregistrovaný)

  Ale měl i ohýbací iPhone 6 přece a taky byl pak problém ho narovnat zpět :-D ale hodně pak připomínal LG G Flex :-D

 3. Redakce
  Neškodilo by umožnit komentovat pouze registrovaným těch X nicku pochází od téhož vyskyta který se sem i přes jasný banán vrací.

  • Michal Javůrek

   Bohužel, to zatím nastavit nejde, nicméně jeho příspěvky se jednou za čas (vždy při shodě nicku, IP) snažíme mazat. Nejlepší je tedy na něj nereagovat (případně jen nahlásit), my to pak dvěma kliky promažeme a je to :-)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *